ZAMEK Culture Centre

Maj w ZAMKU!


Powracamy do Was wraz z zielonym boomem, który możecie obserwować za oknami lub a co! – w plenerze podczas spacerów. W maju zamkowa ekipa przygotowała jak zawsze ciekawą propozycję na spędzenie czasu.

kalendarium 05

Jest nam niezwykle miło ogłosić, że w CK ZAMEK powstał nowy poziom kina! Mowa to oczywiście o wyremontowanej Sali Audiowizualnej, stanowiącej dodatkowe miejsce, w którym przeniesiecie się w świat filmu. Atmosfera samej sali jest niespotykana, ale nic więcej nie zdradzamy. Po drodze polecamy zerknąć na parapety i ścianę wytapetowaną plakatami cenionych, a także często przełomowych filmów. Drugie piętro, Zachodnie Skrzydło Zamku, koniecznie do zobaczenia!

NOWY POZIOM KINA. SPRAWDŹ!


W maju Zamek się bada! I potrzebuje do tego Waszych głosów. Chcemy jak najlepiej Was poznać, dlatego w tym roku rozpoczynamy kompleksowe badania publiczności. Będziemy pytać, przyglądać się, rozmawiać z Wami – wszystko by się dalej rozwijać i reagować na zmieniający się świat. Niech Was zatem nie zdziwią ankieterzy i ankieterki, którzy mogą Was zaczepić po wydarzeniu, w którym postanowiliście uczestniczyć.

BADAMY SIĘ. SPRAWDŹ!


Czujecie niedosyt wizualnych wrażeń? W takim razie podpowiadamy, że warto wpaść po nie do Zamku. Wciąż trwa jedyna w Polsce i największa w Europie wystawa dokonań katalońskiego architekta i wizjonera Antoniego Gaudíego. Interesują Was powiązania natury i sztuki? W Holu Wielkim została przygotowana wystawa „Istota piękna”. Prezentowane zdjęcia owadów,zarówno z Polski, jak i świata, pozwalają w pełni docenić niezwykłe twory natury. W Galerii pf znajdziecie prace Larysa Lubowickiego, które zostały zaprezentowane w ramach wystawy „Corpus Hominis”. Na fotografiach obok obrazów zdrowych tkanek przedstawione są choroby i tkanki pobrane podczas sekcji zwłok.Wszystkie je łączy podobna estetyka. Wszystkie przedstawiają to samo życie,nieidealne i śmiertelne.

WYSTAWY. SPRAWDŹ!


Wystawie „Antoni Gaudí” towarzyszy zróżnicowany program edukacyjny. Zapraszamy na wykłady, spacery, zwiedzania z przewodnikiem oraz warsztaty. W ramach cyklu Sztuka w ciemno odbędą się warsztaty sensualne „Gaudí bez patrzenia” 31.05.

PROGRAM EDUKACYJNY. SPRAWDŹ!


A co z muzycznym repertuarem? Ma się bardzo dobrze. Zobaczcie sami. Majowe koncerty zaczynamy koncertem Kaśki Sochackiej, promującej nową płytę „Ciche dni”. Z doświadczenia wiemy, że bilety na występ tej artystki wyprzedają się z prędkością światła, więc by niepotrzebnie się nie stresować, polecamy zaopatrzyć się w nie wcześniej. RAZ, DWA, TRZY – „30 lat jak jeden koncert…” – 30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Przyjdźcie i jej posłuchajcie! Poza tym na zamkowej scenie zagrają także Wojtek Mazolewski Quintet oraz  Renaissance Gesualdo Gadt/Chojnacki/Gradziuk w ramach autorskiego cyklu JazZamek.

KONCERTY. SPRAWDŹ!


Brakowało Wam rozmów o książkach? Spotkań z autorami/autorkami? Maj zostaje w tym roku okrzyknięty świętem literatury, bowiem 25–28.05.2022 odbędzie się Festiwal Fabuły. Nie zabraknie na nim głosów doświadczonych autorek, jak i interesujących debiutów.

FESTIWAL FABUŁY. SPRAWDŹ!


Podobnie jak w ubiegłym miesiącu chcielibyśmy wspomóc Ukrainki i Ukraińców tak, jak umiemy najlepiej, i wypełnić ten trudny czas sztuką, muzyką, warsztatami. Szczegóły poniżej.

Як і минулого місяця, ми хотіли б підтримати вас якнайкраще та заповнити цей важкий час мистецтвом, музикою та майстер- класами.

ЗАМОК ДЛЯ УКРАЇНИ


W dalszym ciągu działamy w ramach „Obecności”, performatywnego projektu we współpracy z norweskim CODA Oslo International Dance Festival. Tym razem zapraszamy na premierowe spektakle „Tranquillo” oraz „Boję się Twoich coraz większych butów”.

OBECNOŚĆ. SPRAWDŹ!

Studio Teatralne działające pod czujnym okiem Barbary Prądzyńskiej zaprasza na premierę spektaklu "Życie. Main Station" powstałego na podstawie kolektywnego scenariusza. Zarówno temat, postaci, sceny jak i dialogi stworzone zostały podczas wspólnej pracy zespołowej.

STUDIO TEATRALNE. SPRAWDŹ!

I dla najmłodszych szykuje się niezła zabawa! Maluchy dowiedzą się, jak tańczyć w rytmie hip-hopu, a także w czasie warsztatów muzyczno-tanecznych poznają mieszkańców łąki.

DLA DZIECI. SPRAWDŹ!


Zapraszamy!

____

Na jasnym zielonym tle pojawiają się białe groty strzałek. Niektóre z nich zwrócone są ku dołowi, inne ku górze. Na wszystkim umieszczono czarny napis 05.

Events

Date
Categories
Participants