ZAMEK Culture Centre

ZAMEK DLA KLIMATU

Od stycznia 2020 roku w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu funkcjonuje Zespół Ekologiczny ZAMEK DLA KLIMATU.

Zdajemy sobie sprawę, że katastrofa klimatyczna jest największym zagrożeniem, a także wyzwaniem współczesności. Jesteśmy przekonani, że odpowiedzialność za środowisko powinna być dla naszej instytucji jednym z głównym priorytetów działania. Chcemy się uczyć, wdrażać zmiany i dzielić się naszymi pomysłami. Zaczynamy od siebie i swojego otoczenia, wierząc, że do dużej zmiany prowadzi seria małych kroków.

W naszych działaniach ZAMEK traktujemy zarówno jako budynek (który zużywa energię i produkuje odpady), jak i instytucję, która do swojego programu już wprowadza i będzie wprowadzać wątki ekologiczne, a do sposobu organizacji wydarzeń – zasady wynikające z odpowiedzialności za środowisko.

Będziemy Was na bieżąco informować o działalności Zespołu i całego ZAMKU na rzecz klimatu!

--

Na zdjęciu widać zieloną trawę i kwiaty, które na niej rosną. W tle widać budynek Zamku oraz dwóch mężczyzn, który ze sobą rozmawiają. Zdjęcie zostało wykonane z poziomu parteru, z dużym zbliżeniem na trawę.

ZAMEK wygaszony

Mniej prądu! Jeszcze przed wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, zdecydowaliśmy, że w poniedziałki Zamek nie będzie świecił w ciemnościach. Chcieliśmy wyłączyć nocną iluminacją budynku, żeby pokazać, że oszczędzanie energii to także jeden z naszych priorytetów. W obliczu epidemii i wyludnionego miasta postanowiliśmy, że nie będziemy w ogóle włączać nocnej iluminacji Zamku do odwołania. Za tym symbolicznym gestem kryją się także konkretne liczby. Każdy dzień (każda noc!) bez oświetlenia to oszczędność ok 129 kWh i ok. 36 zł.

Events

Date
Categories
Participants