ZAMEK Culture Centre

REZYDENCI W REZYDENCJI 2017 \ "Ja mam rączki tutaj. Gesty i o.pozycje" \ wykład


Ja mam rączki tutaj. Gesty i o.pozycje” będzie kolejnym spotkaniem w ramach projektu rezydencyjnego Gosi Bartosik „New Women Order”, gdzie główną bohaterką będzie kobieta – jej rola i gest. W codzienności, świadomości i rzeczywistości. Wspólnie z prowadzącą spotkanie – Agnieszką Różyńską, będziemy odpowiadać na pytania:
Gdzie jest kobieta? Jakie zajmuje miejsce w przestrzeni publicznej? W jakiej jest roli? Kto na nią patrzy? I jak na nią patrzy? Nasze spotkanie będzie rozwijać hasła-osie, którymi przykładowo będą: kobieta-ciało, kobieta-matka, kobieta-słabość, kobieta-walka.

Agnieszka Różyńska (ur. 1991 w Kaliszu) ‒ działaczka, feministka, robotnica kultury, czołowa bywalczyni i głos poznańskich manif, ukończyła polsko-angielską Szkołę Trenerów Młodzieżowych, Studium Animacji Społecznej i Kulturalnej oraz Kurs Liderów organizacji pozarządowych. Organizatorka akcji performatywnych w przestrzeni publicznej m. in. takich jak „Syrena”; koordynatorka projektów angażujących społeczność lokalną m. in. „Sąsiedztwo”, „Malta Festival Poznań”; animatorka działań młodzieżowych i społecznych; od 2017 roku pr managerka SCENY ROBOCZEJ.

Więcej o projekcie tutaj

Events

Date
Categories
Participants