ZAMEK Culture Centre

LIPIEC W ZAMKU

W czasie letniej burzy schronienie przed deszczem, w czasie upału spacer wśród przyjemnego chłodu, w momencie głodu wydarzeń – CK ZAMEK! Być może jest to wierszyk. Być może. You will never know. To, co jest pewne, to to, że zapraszamy Was do wspólnego spędzenia wakacji. Każdy dzień tygodnia będzie miał swój wyjątkowy rys. Szykujcie się na to, co przygotowaliśmy dla Was w lipcu:

KALENDARIUM

To już ten moment, kiedy możemy rozsiąść się przed ekranem na Dziedzińcu Zamkowym i oddać się całkowicie oglądaniu filmów. Brzmi jak dobry plan? Brzmi jak niebo na ziemi? No raczej! W repertuarze kina plenerowego znajdą się docenione przez krytyków i widzów fabuły takie jak: „Matki równoległe” Pedra Almodóvara czy „Zielony rycerz. Green Knight”, którego reżyserem jest David Lowery, a także perły filmu dokumentalnego jak „Truflarze” czy „Film balkonowy”. Oprócz tego nadal w Sali Kinowej i Sali Audiowizualnej będzie realizowany stały repertuar. Więcej informacji:

KINO PAŁACOWE


Halo! Wyznaczamy Strefę Zabawy. Zapraszamy do niej wszystkie dzieci, które chcą radośnie i twórczo spędzić czas. Będziemy tworzyć mozaiki, dowiemy się, czy krasnoludki naprawdę istnieją, w czasie warsztatów ceramicznych stworzymy wesołe pszczółki. Z kolei na Dziedzińcu Zamkowym powstaną teatralne światy. Zachęcamy Was do ich współtworzenia z perspektywy publiczności. Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki”, „O Drakuli i soku z buraka”, „Baśnie tysiąca i jednej nocy” to tylko niektóre spektakle, które wprowadzą dziecięcą wyobraźnię w ruch! Poznamy także „język wody” podczas spotkania z rezydentem Zamku – Diego Gutierrezem Valladaresem i jego gościem Roberto Niño Betancourtem. Więcej informacji:

EDUKACJA


Nigdzie nie odchodźcie. Nadal pozostajemy na Dziedzińcu Zamkowym. W kolejne środy miesiąca przygotujcie sobie czas na koncerty! Skubas pomoże nam skontaktować się z „Duchem”. Przyjrzymy się wykonaniom Salta Śmierci oraz Oysterboya. Jeden z wieczorów upłynie nam pod znakiem Rock Angelz, Anatola i Promyków. To oczywiście nie wszystko. Więcej informacji:

MUZYKA


Tylko trzy dni – tylko tyle czasu macie na zwiedzanie wystawy „Antoni Gaudí”. Ostatniego dnia, czyli 3.07 wystawa czynna będzie wyjątkowo do g. 22. Zapraszamy! Za to w Galerii Fotografii pf pojawi się nowa wystawa „W poszukiwaniu straconego czasu”. Złożą się na nią fotografie autorstwa Zuzanny Szarek oraz fragmenty książki „O czasie i wodzie” Andriego Snæra Magnasona w przekładzie Jacka Godka. Zachęcamy do poszukiwania „Śladów” w Laboratorium – wystawy uczestników Zamkowej Pracowni Fotografii. Z kolei w Holu Wielkim pojawią się „Mikrokosmosy, światy i zaświaty w ilustracjach Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka”. Więcej informacji:

SZTUKI WIZUALNE


Wszystkie i wszyscy wiemy, że spacerowanie jest zdrowe. Dlatego chcemy, żebyście miały i mieli ku temu okazje. Wpadnijcie do nas na zwiedzania historycznych wnętrz z przewodnikiem, spacery po Zamku przygotowane specjalnie dla seniorów („Ze spokojem”) oraz na mikrowyprawę, która pozwoli bliżej zapoznać się z przyrodą CK ZAMEK. Więcej informacji:

ZWIEDZANIE

____

Na błękitnym tle pojawiają się białe kropeczki. Różnią się stopniem przezroczystości. Na grafice znajdują się duże czarne cyfry 07, które oznaczają siódmy miesiąc roku.

Events

Date
Categories
Participants