ZAMEK Culture Centre

PAŹDZIERNIK \ w CK ZAMEK!


Zamek na każdą pogodę!

Na październikową aurę zamkowa ekipa przygotowuje się już od dawna! Nałogowe wgryzanie się w dyniowe wypieki, hektolitry gorących herbacianych naparów i tajemnicze zniknięcia w oversizowych swetrach to nasza codzienność. Doszły nas także słuchy, że wśród nas powstają specjalne jednostki wyszkolone w tworzeniu hybrydalnych istot z kasztanów, wykałaczek i liści. Serdecznie zapraszamy Was do naszego świata. Spotkajmy się na zamkowych wydarzeniach, a tu trzeba przyznać – także dzieje się!

Już 1.10. rozpocznie się wystawa „BOOKI. Studying Photobooks”. To 3. edycja międzynarodowego przeglądu książek fotograficznych zrealizowanych przez studentów i absolwentów uczelni artystycznych, prezentującego autorskie, zrealizowane w ostatnich latach fotopublikacje.

przejdź do opisu wystawy

Nie zapomnieliśmy także o dziecięcej widowni! Czy mamy tu chętne i chętnych, którzy zatańczą z Panią Jesień? Chcielibyście stworzyć wesołe chmurki podczas warsztatów ceramicznych? A może marzy Wam się morska wyprawa? Zapraszamy Was do wspólnego spędzania czasu w Strefie Zabawy.

przejdź do zakładki "dla dzieci"

Dla fanów i fanek muzyki mamy propozycje nie do odrzucenia! Kontynuujemy cykle JazZamek oraz Gramy u Siebie, ale to nie wszystko – sprawdźcie, jakie niespodzianki na Was czekają.
przejdź do zakładki muzyka

W CK ZAMEK swoją rezydencję artystyczną realizuje Nadia Lichtig, artystka wizualna, pisarka i muzyczka. Tym razem chce zaprosić Was na wydarzenie „Lęki jednostki a pamięć zbiorowa”, będące prezentacją wcześniejszych projektów artystki, a także wystawę, która rozpocznie się pod koniec października. Drugą rezydentką, z którą będziemy mieli okazję się zobaczyć w Zamku jest Marta Madejska.

przejdź do zakładki "rezydecje artystyczne"

Centrum Praktyk Edukacyjnych zaprasza na pokaz ważnego filmu „Aida” reż. Jasmila Žbanić z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących.

przejdź do opisu wydarzenia

Jeśli nie za dnia, to wieczorem! Zapraszamy Was na zwiedzania Zamku z przewodnikiem. Do wyboru są trzy październikowe terminy:

·        6.10. Zwiedzanie Zamku z przewodnikiem o g. 18.30. Akurat, by w środowe popołudnie naładować akumulatory i bez większych trudności dotrwać do piątku.

·        17.10. Weekendowe zwiedzanie Zamku z przewodnikiem o g. 12.

·         22.10. Nocne zwiedzanie Zamku z przewodnikiem o g. 21. Podobno o tej porze można dostrzec już pierwsze mary.
przejdź do zakładki "zwiedzanie"

W połowie października będziecie mogli bliżej przyjrzeć się twórczości kongijskich artystów. „Kongijczyków portret własny. Malarstwo kongijskie 1960–1990” to wystawa, która zbiera 90 obrazów z kolekcji Królewskiego Muzeum Afryki Środkowej w Tervuren (Belgia). Składają się na ekspozycję, reprezentuje nurt malarstwa popularnego powstałego na potrzeby lokalnych społeczności. Wystawie będzie również towarzyszył bogaty program edukacyjny.

 przejdź do pełnego opisu wystawy

To już 25. edycja MFFD OFF CINEMA! OFF CINEMA to przedsięwzięcie o wysokim poziomie artystycznym, prezentującym polskie i światowe najnowsze kino dokumentalne wraz ze spojrzeniem na klasykę dokumentu. Serdecznie zapraszamy Was przed ekrany kinowe, ale także przed ekrany swoich komputerów, bo tak jak w poprzednim roku, będzie możliwość oglądania filmów konkursowych online. https://offcinema.ckzamek.pl/

Zapraszamy także na seanse repertuarowe, które nie odbywają się w ramach festiwalu.

przejdź do strony festiwalowej

Jesień to czas rozmów i spotkań. Zatem zapraszamy do dyskusji podczas wydarzeń literackich i III Sceny Poznania Poetówprzejdź do strony festiwalowej

przejdź do zakładki "literatura"

Jesienne długie wieczory mogą skłaniać do poszukiwania wspomnień. Jeśli nostalgia Wam w głowie, to zapraszamy do naszej Mediateki. Znajdziecie tam archiwalne materiały, dokumentujące życie Zamku, ale także interesujące zapisy z naszych aktualnych działań.

przejdź do mediateki--

Na ciemnopomarańczowym tle w drobne brązowe groszki duża biała cyfra 10, symbolizująca miesiąc październik.

Events

Date
Categories
Participants