ZAMEK Culture Centre

SERYJNI POECI #72 Justyna Kulikowska, Edward Pasewicz, Jacek Podsiadło

SERYJNI POECI #72 Justyna Kulikowska, Edward Pasewicz, Jacek Podsiadło

 

Nominowani do Nagrody Literackiej „Nike” za rok 2020

 

10 sierpnia, Sala Wielka:

 

g. 18 Justyna Kulikowska, Edward Pasewicz, prowadzenie Piotr Śliwiński

 

18:50 przerwa

 

g. 19

Jacek Podsiadło, prowadzenie Piotr Śliwiński

 

Spotkanie transmitowane również na Fb Zamek Czyta i CK ZAMEK 

 

 

Justyna Kulikowska (ur. w 1993 r. w Szczuczynie) – mieszka na Podlasiu. Nakładem Korporacji Ha!art ukazał się jej debiutancki tomik Hejt i inne bangery, za który dostała nagrodę poetyckiego środowiska internetowego „Browar za debiut” oraz Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny. W 2020 r. nakładem WBPiCAK ukazał się tomik „Tab_s” - nominowany do „Nike”.

 

 

Edward Pasewicz (ur. 1971) – poeta, pisarz, kompozytor. Wydał kilka książek, napisał trochę muzyki i kilka sztuk teatralnych. Mieszka w Krakowie, chociaż wcześniej mieszkał w Poznaniu. Jego ulubiona knajpa to nieistniejący już pub Miejsce przy ul. Estery 1 w Krakowie. Wydał książki poetyckie: Dolna Wilda, Drobne! Drobne, TH, Henry Berryman. Pięśni, Pałacyk Bertolta Brechta, Och, Mitochondria oraz powieść Śmierć w darkroomie. Nominowany do „Nike” za książkę „Sztuka bycia niepotrzebnym”.

 

 

Jacek Podsiadło – ur. w 1964 roku w Szewnej koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Przez pewien czas pracował w ostrowieckiej Hucie im. Marcelego Nowotki. Gdy zrezygnował z pracy, włóczył się przez pięć lat po Polsce. W latach osiemdziesiątych sympatyzował z pacyfistycznym i ekologicznym ruchem „Wolność i Pokój”. Jest laureatem nagród literackich: Brulionu Poetyckiego (1992), nagrody im. Georga Trakla (1994), Nagrody Kościelskich (1998), Nagrody Miłosza (2000), Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” (2015) oraz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (wspólnie z Romanem Honetem, 2015). Czterokrotnie nominowany do Nagrody „Nike”, a za debiut prozatorski do Nagrody Gdynia. Jego poezje tłumaczono na większość języków europejskich. Jest twórcą i redaktorem internetowego Domowego Radia „Studnia”. Nominowany do „Nike” za książkę „Podwójne wahadło”.

 

 

Organizatorzy: CK ZAMEK, Wydawnictwo WBPiCAK

----

Grafika przedstawia plakat zapowiadający kolejne spotkanie w cyklu Seryjni Poeci.
Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants