ZAMEK Culture Centre

REKRUTACJA: Dwulatka. Szkoła praktyk animacyjnych

„Dwulatka. Szkoła praktyk animacyjnych” to dwuletni kurs przeznaczony dla osób, które chcą wzmacniać swoje umiejętności w codziennej pracy ze społecznościami lokalnymi. Dwulatka jest częścią Poznańskiego Programu Edukacji Kulturowej. Podczas zajęć dowiesz się: 

*w jaki sposób budować angażujące mieszkańców projekty z zakresu edukacji kulturowej;

*w jaki sposób budować projekty odpowiadające na potrzeby grupy, z którą pracujesz lub planujesz pracować;

*w jaki sposób włączyć do swoich działań osoby z różnymi potrzebami.

Wykorzystując potencjał opowieści, teatru, filmu i wielu innych obszarów kultury, będziesz miał/miała okazję zespołowo zbudować projekt w przestrzeni miasta/osiedla/wsi ze społecznością, którą wcześniej nauczysz się diagnozować.

 

Dla kogo? Poszukujemy osób, które chcą pogłębiać swoją wiedzę i razem z nami działać w obszarze animacji społeczno-kulturowej, edukatorek, kuratorów społecznych, aktywistek, (współ)pracowników instytucji i organizacji kultury, oświaty, zdrowia czy środowiska; nauczycielek, studentów. I innych osób zainteresowanych różnorodnym działaniem ze społecznością lokalną. Niezależnie od tego, czy najbliższy jest Ci obszar kultury, ochrony środowiska czy ekologii, zdrowia i opieki, a może oświaty i edukacji – odnajdziesz się w naszym programie!

 

Z osobami, które w formularzu zgłoszeniowym wyrażą potrzebę wsparcia w postaci dostępności kursu, indywidualnie ustalimy zakres wsparcia (np. tłumaczenie na polski język migowy, asysta i audiodeskrypcja dla osób z niepełnosprawnością wzroku, dostosowanie przestrzeni dla osób poruszających się na wózkach czy mających trudności z poruszaniem).

 

Jeżeli nie miałeś/miałaś okazji realizować działania animacyjnego od początku do końca lub czujesz, że chcesz uzupełnić wiedzę z podstaw budowania relacji ze społecznością lokalną, Dwulatka jest dla Ciebie!

 

W ramach Dwulatki:

- przejdziesz przez roczny kurs warsztatów wzmacniających kompetencje animacyjne i wyposażających Cię w nową wiedzę i umiejętności. Część z nich jest propozycją zespołu Centrum Praktyk Edukacyjnych, a pozostałe zostaną wspólnie zaprojektowane z uczestnikami Dwulatki podczas zjazdów;

- będziesz pracować w zespole nad projektem animacyjnym zakorzenionym w konkretnej przestrzeni, z konkretną społecznością, którą wspólnie i przy użyciu różnych metod będziecie diagnozować;

- przejdziesz przez wszystkie etapy realizacji projektu, pracując wspólnie z innymi uczestniczkami i uczestnikami szkoły w wybranej, wcześniej zdiagnozowanej przestrzeni i z konkretną społecznością. Wasze projekty edukacyjno-animacyjne zostaną sfinansowane przez Centrum Kultury ZAMEK. 

Zapraszamy! Dwulatka to niezwykła okazja do pozyskania nowej wiedzy i wspólnej pracy nad realizacją projektów w twórczym środowisku. Łączymy teorię z praktyką!

 

INFORMACJA O ZGŁOSZENIACH

W celu zgłoszenia się do Dwulatki wystarczy zapoznać się z Regulaminem oraz wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy do dnia 14.04.2021 r. do godziny 23:59. Formularz dostępny tutaj 

Formularz zawiera dwa pytania otwarte:

- pytamy o doświadczenie pracy ze społecznościami lokalnymi oraz zrealizowane działania edukacyjne, kulturowe, społeczne;

- pytamy o Wasze wyobrażenia na temat możliwych działań edukacyjno-społecznych w ramach „Dwulatki”.


Jeżeli posługujesz się polskim językiem migowym i chcesz przesłać odpowiedzi na powyższe pytania w PJM – jest to możliwe w postaci nagrania. Wystarczy do 14.04.2021  r. do g. 23:59 wypełnić i wysłać formularz (przy pytaniach otwartych napisz: „nagranie PJM”), a nagranie przesłać na maila k.chajbos@ckzamek.pl

 

Następnie zespół Centrum Praktyk Edukacyjnych wybierze i zaprosi na rozmowę maksymalnie 30 osób w dniach 28.04–06.05.2021.

Koszt udziału w Dwulatce dla osób zakwalifikowanych wynosi 250 zł. 

Realizację projektów końcowych sfinansuje Centrum Kultury ZAMEK w kwocie do 10 tysięcy każdy.

 

Zespół programowy: Ewelina Banaszek, Katarzyna Chajbos, Bartek Lis, Jakub Walczyk

 

Jeżeli masz pytania dotyczące Dwulatki, nie wiesz czy jesteś odpowiednim kandydatem/kandydatką na jej uczestnika/uczestniczkę lub chcesz dopytać o szczegóły – zapraszamy do kontaktu:

Katarzyna Chajbos: k.chajbos@ckzamek.pl tel. 607 609 038

 

Załączniki:


*FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

*Program i harmonogram zjazdów (do pobrania poniżej)

*Regulamin (do pobrania poniżej) 

PROGRAM I HARMONOGRAM ZJAZDÓWREGULAMIN

 

Projekt grafiki: Grzegorz Myćka z wykorzystaniem elementów projektu Anny Kaźmierak, Miło to widzieć

Dwulatka realizowana jest jako część Poznańskiego Programu Edukacji Kulturowej i finansowana jest ze środków Urzędu Miasta Poznania.

Grafika ma fioletowe tło. Na górze, od lewego rogu rozpoczyna się różowy napis DWULATKA. Na środku znajduje się otwarty grzbietem do góry zeszyt z czarną okładką. Widnieje na nim napis: „Szkoła praktyk animacyjnych”. Napisy przypominają odręczne pismo dzieci. Literki są lekko koślawe. Dookoła zeszytu porozrzucane są różne przedmioty: klipsy biurowe, długopisy, ołówek, kabel do ładowania telefonu, linijka, taśmy klejące, a także okulary, mały samochodzik, figurki dinozaura, krokodyla i kosmity. W prawym górnym rogu znajdują się symbole dostępności dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. W prawym dolnym rogu znajdują się logotypy, kolejno: Centrum Kultury ZAMEK, Centrum Praktyk Edukacyjnych, Poznańskiego Programu Edukacji Kulturowej oraz Miasta Poznań.

 

Events

Date
Categories
Participants