ZAMEK Culture Centre

SIŁA W NAS! \ Poznańskie instytucje kultury


Teraz MY, czyli CK ZAMEK przejmuje miejskie portale społecznościowe! Zaglądajcie dzisiaj (21.01.) na Facebooka i Instagrama Miasta Poznań, gdzie przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek. ;)

Wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na działalność miejskich jednostek kulturalnych w czasie pandemii. Mimo zamknięcia drzwi, instytucje żyją, utrzymują kontakt z odbiorcami i realizują szereg ciekawych, niejednokrotnie nowych zadań, dopasowując je do zastanej rzeczywistości.

Zależy nam w szczególności na tym, aby pokazać solidarność i moc poznańskich instytucji kultury, ponieważ każda z nich przez ostatnie miesiące zbudowała nowy program oraz wyznaczyła kolejne ścieżki dotarcia i komunikacji z odbiorcami.

Dodatkową wartością projektu jest ożywienie miejskiej przestrzeni. Chcemy nie tylko pokazać siłę miejskich instytucji kultury, lecz także wzmocnić więzi międzyludzkie, umieszczając na placu Wolności żywy, barwny, dodający otuchy napis SIŁA W NAS!. Nie możemy obiecać, że będzie dobrze, ale chcemy naszym hasłem powiedzieć, że mamy w sobie siłę, by przetrwać najtrudniejsze chwile.

Tak narodziła się inicjatywa SIŁA W NAS!, której koncepcja została zapoczątkowana na spotkaniu przedstawicieli wszystkich miejskich instytucji kultury z Poznania. W najbliższym czasie każda z nich ujawni swoje działania wspierające projekt.

Pragniemy zaznaczyć, że wzajemne wsparcie jednostek miejskich podkreślone zostanie nie tylko we wspólnej identyfikacji. Połączymy nasze oferty, by pokazać w jednym miejscu, jak wiele mamy do zaoferowania Poznaniankom i Poznaniakom. Każda z instytucji przejmie także na jeden dzień oficjalne profile Miasta na Instagramie oraz Facebooku - zaczynając od 3 stycznia 2021.

SIŁA W NAS! to oddolna inicjatywa piętnastu poznańskich instytucji kultury:
Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT / Poznańskie Centrum Dziedzictwa: Brama Poznania Trakt Królewsko-Cesarski w Poznaniu Fest Fyrtel Poznański Szlak Legend dla Dzieci
--
Na tle kolorowej i barwnej grafiki w drobne groszki widoczny jest duży biały napis "Teraz my", a pod nim logo akcji "Siła w nas". W lewym górnym umieszczone zostało logo Zamku.
Filmik w przyspieszonym tempie pokazuje drogę do Zamku i spacer po jego przestrzeniach. Na początku i na końcu filmu pojawiają się zamkowe plansze, informujące o akcji "Siła w nas" oraz zapraszające na stronę internetową i FB.

Events

Date
Categories
Participants