ZAMEK Culture Centre

WARSZTATY. ALTERNATYWY „Sieć edukacji praw człowieka”

WARSZTATY. ALTERNATYWY „Sieć edukacji praw człowieka”
prowadzenie:
Michał Kłopocki, Amnesty International
g. 10-13 | CK ZAMEK | obowiązują zapisy - a.soltysiak@ckzamek.pl


Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, czym jest edukacja praw człowieka oraz jak prowadzić ją, a także edukację antydyskrymiancyjną i równościową w obecnej rzeczywistości szkolnej. Porozmawiamy o Waszych potrzebach w tym zakresie. Podzielę się też z Wami tym, co robi sieć edukacji praw człowieka w Amnesty International, jak działają Szkolne Grupy Praw Człowieka, jak można do nas dołączyć i dlatego warto.

Michał Kłopocki – absolwent politologii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adami Mickiewicza w Poznaniu i Studium Pomocy Humanitarnej na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynator rozwoju sieci edukacji i aktywizmu w Amnesty International Polska. Certyfikowany edukator praw człowieka i koordynator wielu projektów edukacyjnych. Współpracował z wieloma organizacjami w Polsce i za granicą m.in. z Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty, Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej, Youth for Excnahge and Undertstanding International i Save the Children Mexico. W latach 2017-2019 Przewodniczący Zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP.


Niezwykle ważna jest dla nas dostępność tego wydarzenia, dostępność którą rozumiemy bardzo szeroko – przyjmując, że każdy z nas doświadcza „jakiegoś braku”, przyjmując konieczność myślenia o potrzebach innych. Więcej informacji:

Zapraszamy do współtworzenia z nami tego wydarzenia!Program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

Zachęcamy także do zapoznania się z regulaminem:

________________________________________________
Autorki grafiki: Stwory Studio.

Grafika znajduje się na czarnym tle z elementami białymi i brązowymi. Po prawej stronie znajduje się szkic postaci wspinającej się na drabinie, z której odpadają szczeble poniżej osoby. Nad nią znajduje się duży, okrągły kształt - zdaje się zmierzać w jego kierunku. Po lewej stronie znajdują się napisy w ramkach: Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska! ŚCIEŻKA WARSZTATOWA: ALTERNATYWY. 23-25.10.2019. Poniżej znajdują się logotypy organizatorów, partnerów i patrona medialnego: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Centrum Praktyk Edukacyjnych, Narodowe Centrum Kultury, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań i Pismo.


Events

Date
Categories
Participants