ZAMEK Culture Centre

WYSTAWA „Po omacku”. Warsztaty sensualne podczas, których zasłaniamy oczy

WYSTAWA „Po omacku”. Warsztaty sensualne podczas, których zasłaniamy oczy
koncepcja i prowadzenie: Magdalena Skowrońska i Bartek Lis

g. 17-19 | Sala Wystaw|bilety 5 zł liczba miejsc ograniczona


W twórczości Sophie Taeuber-Arp można odkryć fascynację malarstwem, architekturą, matematyką, fizyką, filozofią, tańcem i modą. Każdej z tych dziedzin można doświadczać z zasłoniętymi oczami. Tak właśnie zamierzamy spędzić dwugodzinne warsztaty, na które zapraszamy wszystkie dorosłe osoby, które chcą zmierzyć się z abstrakcyjno-geometrycznymi koncepcjami artystki. Nie będziemy patrzeć na zgromadzone na wystawie prace, ale zainspirowani światem przez nią przedstawionym włączymy wszystkie pozostałe zmysły, by „wkroczyć w nowy wymiar”. Brzmi kosmicznie? I słusznie! Zabawa sztuką może doprowadzić nas do wielu różnych wniosków.

UWAGA: szczególnie zapraszamy do udziału osoby z niepełnosprawnościami wzroku. To, co się będzie liczyło w tym warsztacie to dotyk, węch, słuch i smak.

Organizatorzy pomagają w dotarciu z bliskiej okolicy CK ZAMEK na miejsce warsztatów, czyli do Sali Wystaw (kontakt: b.lis@ckzamek.pl)


_____________________________________

Na czarno-białej fotografii znajduje się kobieta. Zdjęcie zostało wykadrowane w ten sposób, że niemal całość zajmuje jej głowa. Postać nosi melonik. Jej twarz spowija delikatna siateczka koronki. Przed nią umieszczono dzieło sztuki autorstwa Sophie Taeuber-Arp – „głowa dada” z napisem 1920 oraz wyrazem „dada”.  Przedmiot przypomina główkę zapałki lub odwróconą gruszkę.


Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants