Centrum Kultury Zamek

IMIENINY ULICY 2018 \ korowód \ Św. Marcina


Złożona z około 400 uczestników parada, której centralną postacią będzie Święty Marcin – jadący na prawdziwym koniu, w asyście rzymskich legionistów. W korowodzie wezmą udział animatorzy, artyści uliczni, muzycy, grupy rekonstrukcyjne oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkół i grup nieformalnych oraz pracownicy sponsora imprezy, firmy Volkswagen Poznań. W korowodzie weźmie również udział zespół Koło Jana.

Reprezentowane będą także poznańskie dzielnice – Stare Miasto, Łazarz i Jeżyce, gdzie odbywały się warsztaty, podczas których powstawały elementu korowodu.

Grupa ze Starego Miasta prowadzona przez Fundację Jak Malowana i Pikotki Crew zaprezentuje tradycyjne techniki artystyczne, takie jak na przykład tkactwo, dziewiarstwo. Uczestnicy warsztatów twórczych dla rodzin z dziećmi, dorosłych i seniorów stworzyli z różnokolorowych włóczek nakrycia głowy i gigantyczny szal, które to dzieła zaprezentują podczas korowodu.

Grupa z Jeżyc prowadzona przez Agnieszkę Chlebowską i Martę Chudzik zaprosiła do współpracy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36 przy ul. Słowackiego. Pod opieką Magdaleny Kaczmarek dzieci pracowały podczas warsztatów poświęconych tematom wolności, bycia sobą, współpracy w grupie i marzeń. Uczestniczki i uczestnicy pochodzą z Polski, Ukrainy i Białorusi – Jeżyce są różnorodne!

Grupa Łazarska zaprezentuje scenografię platformy nawiązującej do historii dzielnicy i jej unikalnej architektury. Mieszkańcy Łazarza, biorący udział w warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę Szablikowską-Trusewicz, Łukasza Trusewicza (koncepcja artystyczna i scenografia) i Krystynę „Lamę” Szydłowską (część choreograficzna), szukali inspiracji w miejscowych zwyczajach, takich jak coroczne sylwestrowe palenie mebli przy ulicy Małeckiego.

Trasa korowodu:
ul. Bukowska - ul. Roosevelta - Rondo Kaponiera - ul. Św. Marcin - Plac Adama Mickiewicza

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy