Centrum Kultury Zamek

Przystanek ZAMEK

Jesteś ciekawy, co się u nas dzieje? Chcesz być na bieżąco z zamkowymi wydarzeniami? Oglądaj "Przystanek ZAMEK" na antenie telewizji WTK i na wtk.pl!

W pierwszym odcinku wspominamy Festiwal Fabuły i Ethno Port, zapowiadamy Lato w Zamku, odwiedzamy w zamkowym mieszkaniu pewnego artystę i zachęcamy do... wygłupów!

W drugim odcinku oglądamy wystawę Bownika "Rewers" i spacerujemy po mieście z superbohaterami Festiwalu "Nic Się Tu Nie Dzieje". Poznajemy też superseniorów - bohaterów "Zamku Otwartego" i zdradzamy nasze plany na chłodniejszą porę roku.

W trzecim odcinku oglądamy wystawę "Pokój zaczyna się przy rodzinnym stole" i podglądamy próby do premiery spektaklu "Fioletowa krowa" w reżyserii Janusza Stolarskiego. Prześwietlamy program 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA i półki księgarni Bookowski. Pokazujemy też rzeczy, które "zawsze chciałeś zrobić w ZAMKU, ale było Ci głupio" i po raz ostatni przestrzenie zachodniego skrzydła tuż przed renowacją!

Tłumy na premierze „Fioletowej Krowy”, kilkadziesiąt filmów na 22. MFFD OFF CINEMA oraz wystawa „Wolność to dopiero początek” to październikowe wydarzenia, które relacjonujemy dla Was w czwartym „Przystanku ZAMEK”. W programie także rozmowa z reżyserką „Twojego Vincenta”, jurorką festiwalu OFF CINEMA Dorotą Kobielą, która zdradza, nad czym teraz pracuje i zapowiedź Imienin Ulicy Święty Marcin. Zobaczcie, jak w tym roku będzie przebiegała trasa korowodu!

W piątym odcinku przekonajcie się, co rozweseliło twórców spektaklu "Mity przyleskie" i jakie przedmioty trafiły na Aukcja dla Domu. W programie także instrukcja obsługi Zamku podczas konserwacji zachodniego skrzydła i relacje: z Imienin Ulicy Św. Marcin oraz wystawy "Wolność to dopiero początek".

Zobaczcie, jakie rzeczy chodzą po głowie małej Basi i jak CK ZAMEK razem z Teatrem Animacji spełnia marzenia! W szóstym odcinku świętujemy także "osiemnastkę" JazZamku, zapraszamy na włoskiego Sylwestra, podsumowujemy projekt "Rezydenci w Rezydencji” i pokazujemy, jak się robi filmy dla osób z niepełnosprawnościami.

Od ponad 100 lat wiewiórki, lwy i smoki obserwują gości Zamku Cesarskiego - teraz Wy możecie podejrzeć cały „Zwierzyniec zamkowy” w Holu Wielkim. W siódmym odcinku „Przystanku ZAMEK” podsumujemy „Zimę w Zamku” oraz finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Usłyszymy o średniowiecznym Poznaniu w języku ukraińskim, a o swoim Poznaniu i o swoim życiu opowiedzą bohaterowie wystawy „Małe Historie”.

Ethno Port i Poznań Poetów po staremu, Off Cinema i cykl „Gramy u Siebie” – w nowej formule. Poza tym: wystawy, spektakle i szkolenia dla aktywistów i społeczników – to wszystko i wiele więcej w 2019 roku w CK ZAMEK. W ósmym odcinku "Przystanku ZAMEK" zaprosimy Was także na Wspólne Niedziele i ruszymy śladami poznańskich konspiratorek w ramach projektu RE:WERS.

W „Przystanku ZAMEK” tym razem pokażemy wam coś, co dla niektórych jest niewidzialne. W dziewiątym odcinku zabierzemy Was do Świetlicy, na kawę i pokażemy pewien Dziedziniec Honorowy, na którym Cesarz Wilhelm witał gości, a poznaniacy... parkują swoje auta. Ale tylko do czasu!

Teatr 21 to klasa sama w sobie, a ich ostatnia sztuka nikogo nie pozostawia obojętnym. W „Rewolucji, której nie było” osoby z niepełnosprawnościami nie recytują banalnych wierszyków. Oni wręcz krzyczą i walczą o swoje prawa. Ponadto w dziesiątym odcinku „Przystanku ZAMEK” opowiemy Wam trochę „Czechosłowackich historii” i zaprosimy na „Poznań Poetów”. Pokażemy też Drzwi Otwarte na Świętym Marcinie, gdzie za darmo można było pograć, potańczyć, odwiedzić przedsiębiorców działających przy tej ulicy, a nawet ostrzyc się.

Balkon w Zamku Cesarskim właśnie się powiększył... o sztuczne gniazdo dla pszczół. Dodatkowo stanęła tam stacja badawcza w ramach współpracy Poznania z Antwerpią. W jedenastym odcinku „Przystanku ZAMEK" zabierzemy Was na pocztę i do dawnej siedziby PZPR – w ramach Nocy Muzeów. Zaprosimy też na festiwal Ethno Port – do Poznania przyjedzie 120 muzyków, w tym dwie siostry z Indii, których teledyski w internecie odtworzono kilkaset milionów razy. Zaczniemy jednak od Poznania Poetów i młodości.

Miejskie safari, rajd po piwnicach i wspinaczka na dach - to tylko wybrane atrakcje, na jakie możecie wybrać się z Zamkowym Biurem Podróży. Wybrać się też możecie na festiwal Ethno Port - już za niecały rok. A jak wyglądała 12. edycja folkowego szaleństwa? Zobaczcie sami! Wśród rzeczy, które chcielibyśmy zrobić w ZAMKU, ale było nam głupio - jest coś, za co naprawdę nam jest głupio, że robimy to tak późno. Bedą też dwie artystki i ich nieoczywiste rezydencje w CK ZAMEK. Zapraszamy na dwunasty odcinek!Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy