Centrum Kultury Zamek

Przystanek ZAMEK

Jesteś ciekawy, co się u nas dzieje? Chcesz być na bieżąco z zamkowymi wydarzeniami? Oglądaj "Przystanek ZAMEK" na antenie telewizji WTK i na wtk.pl!

W pierwszym odcinku wspominamy Festiwal Fabuły i Ethno Port, zapowiadamy Lato w Zamku, odwiedzamy w zamkowym mieszkaniu pewnego artystę i zachęcamy do... wygłupów!

W drugim odcinku oglądamy wystawę Bownika "Rewers" i spacerujemy po mieście z superbohaterami Festiwalu "Nic Się Tu Nie Dzieje". Poznajemy też superseniorów - bohaterów "Zamku Otwartego" i zdradzamy nasze plany na chłodniejszą porę roku.

W trzecim odcinku oglądamy wystawę "Pokój zaczyna się przy rodzinnym stole" i podglądamy próby do premiery spektaklu "Fioletowa krowa" w reżyserii Janusza Stolarskiego. Prześwietlamy program 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA i półki księgarni Bookowski. Pokazujemy też rzeczy, które "zawsze chciałeś zrobić w ZAMKU, ale było Ci głupio" i po raz ostatni przestrzenie zachodniego skrzydła tuż przed renowacją!

Tłumy na premierze „Fioletowej Krowy”, kilkadziesiąt filmów na 22. MFFD OFF CINEMA oraz wystawa „Wolność to dopiero początek” to październikowe wydarzenia, które relacjonujemy dla Was w czwartym „Przystanku ZAMEK”. W programie także rozmowa z reżyserką „Twojego Vincenta”, jurorką festiwalu OFF CINEMA Dorotą Kobielą, która zdradza, nad czym teraz pracuje i zapowiedź Imienin Ulicy Święty Marcin. Zobaczcie, jak w tym roku będzie przebiegała trasa korowodu!

W piątym odcinku przekonajcie się, co rozweseliło twórców spektaklu "Mity przyleskie" i jakie przedmioty trafiły na Aukcja dla Domu. W programie także instrukcja obsługi Zamku podczas konserwacji zachodniego skrzydła i relacje: z Imienin Ulicy Św. Marcin oraz wystawy "Wolność to dopiero początek".

Zobaczcie, jakie rzeczy chodzą po głowie małej Basi i jak CK ZAMEK razem z Teatrem Animacji spełnia marzenia! W szóstym odcinku świętujemy także "osiemnastkę" JazZamku, zapraszamy na włoskiego Sylwestra, podsumowujemy projekt "Rezydenci w Rezydencji” i pokazujemy, jak się robi filmy dla osób z niepełnosprawnościami.

Od ponad 100 lat wiewiórki, lwy i smoki obserwują gości Zamku Cesarskiego - teraz Wy możecie podejrzeć cały „Zwierzyniec zamkowy” w Holu Wielkim. W siódmym odcinku „Przystanku ZAMEK” podsumujemy „Zimę w Zamku” oraz finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Usłyszymy o średniowiecznym Poznaniu w języku ukraińskim, a o swoim Poznaniu i o swoim życiu opowiedzą bohaterowie wystawy „Małe Historie”.

Ethno Port i Poznań Poetów po staremu, Off Cinema i cykl „Gramy u Siebie” – w nowej formule. Poza tym: wystawy, spektakle i szkolenia dla aktywistów i społeczników – to wszystko i wiele więcej w 2019 roku w CK ZAMEK. W ósmym odcinku "Przystanku ZAMEK" zaprosimy Was także na Wspólne Niedziele i ruszymy śladami poznańskich konspiratorek w ramach projektu RE:WERS.


Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy