Centrum Kultury Zamek

CAŁE ŻYCIE\W DRESACH \ Ba-Ku teatr

Spektakl „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

Wyróżnienia:

Spektakl „Całe życie w dresach” został wybrany spośród 224 zgłoszeń do finału 1. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”. Wyróżnienie na OFTeN Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017 roku „za ukazanie siły teatrów non-fiction.

Ba-Ku teatr powstał w 2009 roku w Poznaniu i jest związany z Fundacją Barak Kultury. Podobnie jak Fundacja, Ba-Ku teatr opiera swój światopogląd na różnorodności, jednocząc wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych.

Z Ba-Ku współpracują m.in. aktorzy-imigranci: Hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki oraz aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami Justyna Tomczak-Boczko. Liderem teatru jest  Przemek Prasnowski, aktor i reżyser, dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Bohaterami spektakli Ba-Ku są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem.

Tekst: Justyna Tomczak-Boczko
Reżyseria:
Przemek Prasnowski
Scenariusz:
Justyna Tomczak-Boczko, Przemek Prasnowski
Obsada:
Justyna Tomczak-Boczko
Muzyka:
Maciej Kuśnierz
Kostiumy:
Dorota Słomczyńska
Wizualizacje:
Hacen Sahraoui
Ruch sceniczny:
Adrian Rzetelski
Czas trwania:
45 min.
Produkcja:
Fundacja Barak Kultury
Premiera:
listopad 2016 w ramach Innego festiwalu


przedstawienie dla widzów od 16 roku życia

bilety: 15 zł (normalne), 10 zł (ulgowe)

Spektakl prezentowany w ramach
„Teatru powszechnego”
autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016 roku, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

Kup bilet BILET

Partnerzy

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy