Centrum Kultury Zamek

26. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla noworodków, które są leczone na podstawowych oddziałach neonatologicznych. Już po raz kolejny CK ZAMEK i sztab przy Politechnice Poznańskiej organizują wydarzenia kulminacyjne 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędą się one na placu Adama Mickiewicza, w holu Auli UAM, przed Zamkiem i w jego wnętrzach. W programie m.in. licytacja przedmiotów i bieg „Policz się z cukrzycą”. W Sali Wielkiej będzie można podzielić się najcenniejszym lekiem, który produkuje nasz organizm – krwią. Na Placu Mickiewicza nie zabraknie pokazu służb mundurowych i koncertów. Muzyki na żywo będzie można też posłuchać przed Zamkiem. Tradycyjnie wieczorem zapalimy Światełko do nieba.

LICYTACJE

PROGRAM:


PLAC MICKIEWICZA
g. 10-16
_ koncerty
g. 10  Take_01
g. 11  Bartosz Chmielewski
g. 12  Zuza Wiśniewska
g. 13  Part Of The Kitchen
g. 14  Negativ
g. 15  Arktyka

_ licytacje
_ stoiska Straży Miejskiej,
Ochotniczej Straży Pożarnej,
Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie,
Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
_ dmuchane tory przeszkód Giganci Wipeout Planet

HOL AULI UAM
g. 10-16
_ animacje dla dzieci organizowane przez:
Radę Samorządu Studentów Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu
wraz ze studentami wydziału
_ kącik promocji zdrowia:
Towarzystwo Masażystów Polskich,
pomiary składu ciała,
badania poziomu cukru,
Szpital Pluszowego Misia – edukacyjna zabawa dla dzieci organizowana przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W ZAMKU
g. 10-20
_ g. 11 i g. 13 spektakl „Odlot” w reżyserii Janni Younge (RPA).
_ punkt krwiodawstwa (Sala Wielka)
_ kiermasz mediów (Atrium)
g. 16-21
_ licytacje (hol Teatru Animacji)


PRZED ZAMKIEM

g. 12-21
_ g. 12 start biegu „Policz się z cukrzycą”
_ stoiska i gastronomia (parking)
_ wystawa samochodów klubu posiadaczy i miłośników Fiata 126p / 126polska.pl

g. 16-21

_ koncerty (scena przed Zamkiem)
g. 16  rozpoczęcie
g. 16.15  koncert LENNY IS DEAD
g. 15.55  wejście WOŚP
g. 17.10  pokaz taneczny dzieci z SRT KONTRAST
g. 17.40  wejście WOŚP
g. 17.55  koncert DIESEL HANGOVERS
g. 18.35  wejście WOŚP
g. 18.50  koncert GLASSPOP
g. 19.30  wejście WOŚP
g. 19.45  koncert JUNIOR STRESS & SUN EL BAND
(g. 20  Światełko do Nieba)
g. 21  zakończenie

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Akademickie Centrum Kultury TROPS
g. 12-14
_ maraton zumby

Blue Note
g. 18-23
_ koncerty
g. 18  Antigravity
g. 19  Ciabatta
g. 20  NaliaH
g. 21  KRAMBABULA
g. 22  BIG UP!

Alternativa club
g. 20-24
_ Silent Disco

LENNY IS DEAD / g. 16.15

Zespół powstał w roku 2004 jako PROCHY. W roku 2013 już jako Lenny Is Dead nagrał płytę „Primavera!! Love Forever!!”. Od lat występuje na większych i mniejszych scenach rockowych (Eoro 2012, Jarmark Świętojański, Juwenalia, itp.). Kilkukrotnie występował na WOŚPIE w Poznaniu i innych miastach Wielkopolski. Klasyczny skład gra klasyczną muzykę rockową. Muzycy Lenny Is Dead wywodzą się z różnych poznańskich kapel, a najsłynniejsza z nich to Pidżama Porno, w której pierwszym składzie grał gitarzysta zespołu Bartek Ciepłuch.

Skład zespołu:
Wojtek Łukaszkiewicz – wokal, bas
Bartek Ciepłuch – gitara solowa
Andrzej Łukaszkiewicz – gitara, wokal
Grzegorz Gregory Tracichleb – perkusja

SRT KONTRAST / g. 17.10

Szkoła Ruchu i Tańca Kontrast to nowoczesna szkoła tańca z 24-letnim doświadczeniem, która kształci dzieci od 3-go roku życia, młodzież oraz dorosłych w różnych stylach tańca: balet, modern, jazz, broadway, towarzyski, disco, hip-hop i street dance. Prowadzone przez nich grupy reprezentacyjne to wielokrotni zdobywcy prestiżowych nagród oraz wyróżnień na najbardziej znanych turniejach i mistrzostwach tanecznych. Organizują pokazy, koncerty, warsztaty taneczne, półkolonie, obozy artystyczne i ogólnopolskie zawody Mark'n'Move pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Zespół tworzą doświadczeni i niezwykle utalentowani tancerze, którzy pomagają asystentom w przygotowaniach do przyszłej pracy instruktorskiej. Zarażają pozytywnym nastawieniem i pasją do tańca!

DIESEL HANGOVERS / g. 17.55

Diesel Hangovers to Jarek Szczeciński, Grzesiek Marusza i Filip Postaremczak. Spotkali się jakoś w 2013, ale za wspólne działanie tak na poważnie zabrali się stosunkowo niedawno. Każdy z nich jest z trochę innej muzycznej bajki; każdy z nich z innym temperamentem i inną wrażliwością; każdy z nich słuchał w dzieciństwie czegoś innego. Razem tworzą potężny mix energii gitarowej i melodii, lepszy niż większość tego, co udało ci się usłyszeć w radio w ostatnich latach. Przyjdź na koncert - polecisz na chwilę odwiedzić Gagarina w kosmosie.

Skład zespołu:
Filip Postaremczak – wokal, bass
Grzegorz Marusza – gitara elektryczna, wokal
Jarek Szczeciński – bębny, wokal

GLASSPOP / g. 18.50

Glasspop to nowy zespół, który powstał w 2016 roku w Poznaniu.
Tworzą go „nie-nowi” lecz doświadczeni muzycy znani z takich zespołów jak: UFly, Hot Water, Chupa, Wolna Sobota, Alpha Dog, Tfaruk Love Communication.

Klasyczne instrumentarium: wokal, gitara, bas i bębny dają szorstką, energetyczną, prawdziwie rock’n’rollową duszę, a wykorzystanie loop’ów, sampli i elektronicznych brzmień dodaje świeżości, co powoduje, że ich twórczość jest bezkompromisowa i wolna od ograniczeń.
 
8 grudnia odbyła się premiera ich pierwszego albumu „Stranger in the mirror”.

Skład zespołu:
Marcin „Maverick” Kujawa – wokal, gitara
Piotr Tarnawski – bas
Maciej Zdanowicz – gitara, wokal
Antek Cepel – perkusja

JUNIOR STRESS & SUN EL BAND / g. 19.45

Junior jest jedynym chyba w Polsce nawijaczem, który wychowany został przy muzyce i kulturze reggae od samych narodzin. Jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego sound systemu - Love Sen-C Music.  Stress ma na swoim koncie trzy studyjne albumy - „L.S.M.”, „Dzięki” oraz najnowszy „Sound Systemowej Sceny Syn”, współpracę z praktycznie całą czołówką polskiej sceny reggae i hip hop oraz międzynarodowe kooperacje. Wydany na początku 2015 roku album „Sound Systemowej Sceny Syn” zebrał bardzo wysokie noty recenzentów oraz fanów. Numery na tej płycie łączą reggae, rub a dub, hip-hop, i brzmienie bębnów Nyahbinghi, gościnnie pojawiają się Vienio, Chonanbibe i Deadly Hunta.

Sun El Band to zespół, który od 2008 towarzyszy Junior Stressowi podczas tras koncertowych. Zespół wziął udział w nagraniach kolejnej płyty Juniora – „Sound Systemowej Sceny Syn”.


Skład zespołu:
Marek Piotrowicz – perkusja
Michał Wandzilak – klawisze
Artur Puk – klawisze

ORGANIZATORZY

SPONSORZY

KIERMASZ MEDIÓW

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy