ZAMEK Culture Centre

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Wspaniałe, historyczne wnętrza Zamku po kilkudziesięciu latach intensywnego użytkowania są bardzo zniszczone. Chcemy je przywrócić do stanu świetności. Przed nami niezwykle intensywny czas: remont reprezentacyjnych pomieszczeń w zachodnim skrzydle dawnego Zamku Cesarskiego.

W czasie remontu niedostępne będą takie historyczne przestrzenie, jak: Sień Przejazdowa, Sala Kominkowa, Sale 102-104, Sala 213, Hol Kolumnowy, Hol Cesarski, Hol Parterowy, Schody Gauleitera, korytarze na II piętrze). Wejście do nich będzie niemożliwe zarówno dla indywidualnych turystów jak i grup zorganizowanych.

Podczas remontu dostępna będzie nowa część Zamku, w której znajdują się: Kino Pałacowe, Sala Wielka, Scena Nowa, Sale Prób, kawiarnia Świetlica i księgarnia Bookowski.

Gdy prace remontowe się zakończą, nasi widzowie, uczestnicy programu, pasjonaci historii i turyści będą mogli zwiedzać odnowione wnętrza i uczestniczyć w nowych wydarzeniach.

Ścieżki dostępu:

Wejście A (z przesuwnymi, szklanymi drzwiami) prowadzi schodami do nowej części Zamku, w której znajdują się: kasa, punkt informacyjny, platformy dla osób poruszających się na wózkach oraz winda, którą można wjechać na pierwsze piętro (Kino Pałacowe, Sala Wystaw, Sala Wielka, Atrium), drugie piętro (kawiarnia Świetlica, księgarnia Bookowski) i trzecie piętro (Sala Prób).

Wejście dla osób poruszających się na wózkach to jednocześnie wejście do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 (od strony parkingu przed Centrum Kultury ZAMEK, wejście oznaczone jest charakterystycznymi dużymi cyframi 1956). Tu znajduje się winda dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Dzięki niej można wjechać na parter, do nowej części Zamku, a dalej windą na pierwsze, drugie i trzecie piętro. Dla osób poruszających się na wózkach niedostępne będą biura CK ZAMEK oraz Hol Balkonowy (remontowana część Zamku). W razie potrzeby kontaktu z pracownikami Zamku, prosimy zgłaszać się do pań pracujących w punkcie informacyjnym na parterze (czerwona tuba), które udzielą Państwu pomocy lub szczegółowych informacji.

Wejście C (od strony Ogrodu Zamkowego i Teatru Animacji), którym można wejść po schodach do Zamku (poziom parteru) i na pierwsze piętro (również schodami). To wejście prowadzi do biur CK ZAMEK, Holu Balkonowego i balkonu.

Wejście B (od strony parkingu) oraz część parkingu nie będą dostępne.

--
Grafika jest jednocześnie piktogramem, przedstawiającym osobę na wózku. Jest ona w ruchu, jej postawa jest lekko pochylona. Grafika jest na niebieskim tle, a postać wózkowicza jest w kolorze białym.


Events

Date
Categories
Participants