I. Definicje
1. CK ZAMEK – Centrum Kultury ZAMEK z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Św. Marcin 80/82.
2. Wydarzenie kulturalne – impreza organizowana lub współorganizowana przez CK ZAMEK (np. koncerty, przedstawienia teatralne, festiwale, wystawy, pokazy kinowe, zwiedzanie dawnego Zamku Cesarskiego z przewodnikiem).
3. Zwiedzanie Zamku – samodzielne zwiedzanie Zamku jest płatne w godzinach otwarcia sal, zwiedzanie z przewodnikiem organizowane przez CK ZAMEK jest płatne.
4. Bilet – dokument na okaziciela uprawniający do wstępu na wskazane w jego treści wydarzenie kulturalne sprzedawany na podstawie cennika.
5. Bilet grupowy – dokument na okaziciela wskazujący liczbę osób, dla których zakupiony został bilet.
6. Bilet ulgowy – bilet o obniżonej cenie, który może zostać zakupiony przez następujące osoby uprawnione: dzieci do lat 15, uczniów, studentów, emerytów, rencistów oraz kombatantów (w tym uprawnionych na podstawie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych oraz ustawy o osobach deportowanych do pracy przymusowej oraz osadzonych w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich), Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, Dawców Przeszczepu oraz Zasłużonych Dawców Przeszczepu.
7. Bilet Rodziny Dużej – bilet ulgowy wydawany zgodnie z regulaminem Karty Rodziny Dużej Miasta Poznania.
8. Punkt zewnętrzny – każde fizyczne miejsce sprzedaży biletów, które nie jest Kasą CK ZAMEK.
9. Sprzedaż elektroniczna (internetowa) – sprzedaż biletów przez stronę internetową CK ZAMEK lub Bilety24 Sp. z o.o.
10. Karnet – bilet uprawniający do wstępu na cykl wydarzeń kulturalnych, określający szczegółowo te wydarzenia.
II. Sprzedaż elektroniczna (internetowa)
1. Sprzedaż elektroniczną biletów prowadzi firma Bilety24 Sp. z o.o. i ponosi za nią całkowitą odpowiedzialność.
2. Sprzedaż elektroniczna odbywa się zgodnie z regulaminem firmy Bilety24 Sp. z o.o.
III. Sprzedaż w punktach zewnętrznych
1. Sprzedaż w punktach zewnętrznych prowadzą podmioty prowadzące punkty zewnętrzne i ponoszą za nią całkowitą odpowiedzialność.
2. Sprzedaż w punktach zewnętrznych odbywa się zgodnie z regulaminem danego punktu.
IV. Sprzedaż w Kasie CK ZAMEK
1. Informacje o cenach biletów na wydarzenia kulturalne w CK ZAMEK dostępne są w Kasie CK ZAMEK oraz na stronie internetowej CK ZAMEK www.ckzamek.pl.
2. Sprzedaż biletów odbywa się do czasu rozpoczęcia danego wydarzenia kulturalnego, a w przypadku wystaw sprzedaż kończy się 30 minut przed czasem zamknięcia danej wystawy dla zwiedzających.
3. Sprzedaż odbywa się za gotówkę lub w przypadku istnienia możliwości technicznych w inny sposób.
4. CK ZAMEK nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów biletów.
5. CK ZAMEK ma obowiązek przyjmowania zwrotów biletów w przypadku odwołania wydarzenia oraz w przypadku istotnych zmian w programie wydarzenia lub w terminie odbycia się wydarzenia. CK ZAMEK każdorazowo ogłasza na stronie www.ckzamek.pl informację o możliwości i terminach zwrotów biletów.
6. Zwrot biletów możliwy jest na podstawie przedłożenia oryginalnego biletu oraz paragonu potwierdzającego jego zakup w kasie CK ZAMEK.
7. Osoby z niepełnosprawnością maja prawo do zakupu biletu ulgowego. Każdej osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, może towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje nieodpłatna wejściówka.
8. Bilet grupowy może zostać sprzedany wyłącznie grupie składającej się z minimum 11 osób, maksymalnie 30 osób. Cena biletu grupowego ustalana jest jako iloczyn wskazanej w cenniku ceny biletu grupowego na jedną osobę oraz liczbie osób w grupie (np. cena biletu grupowego na osobę – 15 zł * 15 osób = 225 zł).
9. W przypadku zakupu biletu grupowego dla grup, których jedynymi uczestnikami są dzieci lub młodzież szkolna, na każdych dziesięciu członków grupy Zamek wyda jedną bezpłatną „wejściówkę dla opiekuna”, to jest osoby dorosłej sprawującej opiekę nad uczestnikami grupy. Zasada powyższa nie dotyczy seansów specjalnych w Kinie Pałacowym – szczegóły w regulaminie Kina Pałacowego.
V. CK ZAMEK zastrzega sobie prawo do dokonania zmian związanych z przebiegiem wydarzeń kulturalnych w okolicznościach, za które nie ponosi odpowiedzialności; w tym również ewentualnego odwołania wydarzenia.