ZAMEK Culture Centre

WSPÓŁDZIAŁANIE W KULTURZE 2022 - \zgłoś pomysł, stwórz projekt!

WSPÓŁDZIAŁANIE W KULTURZE od kilku dobrych lat jest nieodłącznym elementem zamkowych działań. Przedsięwzięcie to przeżyło już kilka metamorfoz, ponieważ każda edycja dostarczała nam nowych rozwiązań, mających na celu zbliżenie sfery edukacji i sfery kultury. Zbliżenie rozumiane jako współpraca między instytucjami kultury, szkołami oraz lokalnymi edukatorami/edukatorkami. 

Tegoroczna formuła WSPÓŁDZIAŁANIA W KULTURZE w najpełniejszy - jak do tej pory - sposób realizuje kluczowe i ważne dla nas aspekty edukacji kulturowej*. Jednym z nich jest budowanie relacji: międzyludzkich, rówieśniczych, międzypokoleniowych, a nawet międzygatunkowych;) 

W każdym podejmowanym przez nas działaniu, niezależnie czy tworzymy ogród społecznościowy czy bierzemy udział w warsztacie kuglarskim, zaczynamy od budowania relacji w grupie osób, z którymi będziemy współpracować. I do tego chcemy Was zachęcić tym razem!

Plan na WSPÓŁDZIAŁANIE W KULTURZE 2022 jest następujący: chcemy zbudować wspólnie 4 zespoły animacyjno-edukacyjne, które zrealizują projekt z zakresu edukacji kulturowej w fantastycznych szkołach na terenie Wielkopolski. Bazą do stworzenia projektu są wcześniej ustalone potrzeby - wytypowane, zbadane z reprezentantkami tych szkół. Znajdziecie je tutaj: https://tiny.pl/9ssb7

Jaki projekt? To już zadanie dla Was!

Zapoznajecie się z potrzebami 4 szkół, które stają się podstawą do stworzenia Waszego projektu. Propozycja projektu może odpowiadać zarówno na pojedynczą potrzebę szkolnego ekosystemu, jak i kilka lub wszystkie. Możecie również zgłosić się z propozycją projektu do więcej niż jednej szkoły (każda z propozycji powinna być nadesłana w oddzielnym formularzu zgłoszeniowym).

Następnie zapoznajecie się z regulaminem (warunek konieczny!): https://tiny.pl/9ssbw

I wypełniacie formularz zgłoszeniowy, który pobieracie stąd: https://tiny.pl/9ssbc

Uzupełnione formularze zgłoszeniowe przesyłacie na adres ➡ a.soltysiak@ckzamek.pl

Na zgłoszenia czekamy do dnia 27 maja 2022 do godziny 23:59.

Pamiętajcie: każda osoba, która prześle formularz powinna dostać potwierdzenie od nas z informacją o jego otrzymaniu!

Na wyniki trzeba będzie poczekać do 6 czerwca (poinformujemy Was mailowo oraz na naszych kanałach).

Jeśli to Twoja propozycja zostanie wybrana, dołączysz do teamu składającego się z koordynatorek szkolnych oraz pracowniczek Działu Programów Społecznych CK ZAMEK. W takim składzie, wespół-zespół będziemy dopracowywać i realizować Twój projekt.

Czas realizacji: czerwiec-październik 2022. Każdy z projektów szkolnych otrzyma 10 000 pln na jego realizację.

A więc raz jeszcze:

1. Poznajecie POTRZEBY

2. Czytacie REGULAMIN

3. Wysyłacie ZGŁOSZENIE

Chętnie odpowiemy na Wasze pytania, rozwiejemy wątpliwości! Jesteśmy do Waszej dyspozycji we wtorki i czwartki w godzinach 10-14:00 pod numerem telefonu + 48 61 64 65 208.

Można też pisać wiadomości na adres: a.soltysiak@ckzamek.pl

*Jeśli chcesz zgłębić i dowiedzieć się więcej o edukacji kulturowej, skorzystaj z naszych publikacji (można pobrać):

EDUKACJA KULTUROWA. PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

WRAŻLIWOŚĆ W EDUKACJI. IDEE, POMYSŁY, DZIAŁANIA

PORADNIKI METODYCZNE

Oprawa wizualna: Grzegorz Myćka

Opis grafiki: Na białym, pokrapianym tle znajdują się dwa notesy, które zdają się patrzeć na siebie za pomocą dorysowanych oczu. Wokół notesów leżą przeróżne przedmioty, takie jak przeciwsłoneczne okulary, czerwona żarówka, kolczasta piłka, linijka, kostka Rubika, ołówek i zabawka-sprężynka. Na górze grafiki widnieje duży biały napis na czarnym tle: WSPÓŁDZIAŁANIE W KULTURZE 2022. Na dole znajdują się dwie belki logotypów [Centrum Kultury ZAMEK, Poznański Program Edukacji Kulturowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Poznań, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 116 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 26 w Poznaniu, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa w Murzynowie Kościelnym, Szkoła Podstawowa w Orzechowie, Szkoła Podstawowa w Niemczynie, Szkoła Podstawowa w Lipce].

WSPÓŁDZIAŁANIE W KULTURZE 2022 realizowane jest w ramach „Poznańskiego Programu Edukacji Kulturowej”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2022.

Events

Date
Categories
Participants