ZAMEK Culture Centre

POZNANIANKI \ Akcja społeczna Miasta Poznań \ zgłoszenia do 15.05.


Czy znasz poznaniankę lub grupę poznanianek, które są inspirujące, odważne i aktywne, a przy tym działają na rzecz Poznania, tworząc ciekawe lokalne inicjatywy?


Powiedz nam o nich! Chcemy je poznać!

Miasto Poznań zaprasza do wzięcia udziału w akcji społecznej mającej na celu docenienie kobiet działających dla lokalnej społeczności oraz miasta.


Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku 11 kwietnia na stronie poznan.pl/poznanianki.


Żyjemy w czasach, w których równość płci w życiu publicznym i prywatnym staje się oczywistością. Równorzędne prawa kobiet i mężczyzn, począwszy od sposobu komunikowania się i języka, którego używamy, aż po bezpośredni dostęp i współdziałanie w różnych obszarach życia społecznego, są faktem. Wszyscy jesteśmy świadkami nowych standardów, które kierują uwagę na aktywność kobiet, dostrzegając ich potencjał, realizowane inicjatywy i osiągnięcia.


Miasto Poznań postanowiło zainicjować akcję społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na działania tych mieszkanek stolicy Wielkopolski, których aktywność służy wzmocnieniu i dostrzeżeniu ważnej roli kobiet w życiu miasta. Poznań chce zaprosić odbiorców do poznania historii o silnych, niezależnych, wyjątkowych, choć nie zawsze powszechnie znanych poznaniankach.

Akcja społeczna
«POZNANIANKI» ma na celu stworzenie przestrzeni dla docenienia działań kobiet i utrwalania wartościowych, otwartych postaw, osiągnięć i odważnych aspiracjimówi Jędrzej Solarski, z-ca Prezydenta Miasta Poznania.

„Chcemy, by przykład wybranych poznanianek ośmielał do aktywności inne dziewczyny i kobiety, niezależnie od tego, w jakim są wieku, jakie mają wykształcenie, pracę i środowisko, w którym funkcjonują”
dodaje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Akcja społeczna POZNANIANKI składa się z trzech etapów.

- W pierwszym
(trwającym od 11 kwietnia do 15 maja) przyjmujemy zgłoszenia od mieszkanek i mieszkańców miasta.
- W drugim
powołana kapituła wyłoni pięć kobiet lub organizacji, które następnie zostaną bohaterkami kampanii promującej postawy działania na rzecz innych kobiet i miasta.
- W trzecim
etapie, przy prezentacjach bohaterek akcji społecznej POZNANIANKI, zaprosimy wszystkich na Tydzień Kobiet (17–24 października) oraz otwartą debatę odbywająca się na zasadzie długiego stołu w CK ZAMEK.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatek, które swoją odwagą oraz pracą na rzecz innych inspirują każdego, bez względu na wiek czy płeć.


Wejdź na poznan.pl/poznanianki i wypełnij formularz.


Zgłoszenia przyjmujemy od 11 kwietnia do 15 maja 2022 r.


Autorką identyfikacji jest Magda Danaj rysowniczka i ilustratorka, która w swoich pracach jest mocno zorientowana na tekst. Pod nazwą Porysunki tworzy juz ponad 12 lat, a jej ilustracje występowały na plakatach, okładkach książek i płyt, jako murale, na ubraniach, w kalendarzach, a nawet na bezglutenowych chlebach.


Akcję społeczną POZNANIANKI wspierają CK ZAMEK oraz Estrada Poznańska.

--
Grafika promująca akcję wykonana przez ilustratorkę i rysowniczkę Magdę Danaj. Na białym tle dziesięć postaci kobiecych, w kolorowych strojach, z różnymi minami i fryzurami. Nad nimi duży czerwono-brązowy napis: POZNANIANKI. Pod nimi kolejne napisy: Jesteśmy wspaniałe! Wybierz z nami kobiety działające na rzecz miasta i jego mieszkanek.

Events

Date
Categories
Participants