ZAMEK Culture Centre

ZAMEK Z KSIĄŻEK JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O ZMIANIE KLIMATU I INNYCH WAŻNYCH SPRAWACH. SPOTKANIE Z BOGUSIEM JANISZEWSKIM

Punktem wyjścia do spotkania, na które zapraszamy m.in. rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy oraz  edukatorów będzie książka z serii „To, o czym dorośli Ci nie mówią” (Wydawnictwo Publicat) autorstwa Bogusia Janiszewskiego (tekst) i Maxa Skorwidera (ilustracje), która porusza zagadnienia związane z klimatem. Chcemy się skupić nie tylko na wiedzy oraz tłumaczeniu zjawisk i procesów naturalnych (skąd się wzięło życie i skąd się bierze tlen, a skąd dwutlenek węgla; co to jest atmosfera, co się aktualnie z nią dzieje; w jaki sposób pozyskuje się energię, jakie są skutki zwiększenia poziomu dwutlenku węgla w atmosferze), ale i na sposobie, w jaki się ją przekazuje. Mamy nadzieję , że spotkanie podpowie, jak rozmawiać z dziećmi o zmieniającym się klimacie, by nie popaść w ton katastroficzny i jak przekładać  trudne i skomplikowane tematy (polityka, ekonomia, sztuczna inteligencja, choroba) na zrozumiały i atrakcyjny dla dzieci język.

BOGUŚ JANISZEWSKI – absolwent studiów MBA i polonista w jednym, który od wielu lat związany jest z edukacją , autor– wspólnie z Maxem Skorwiderem – książek z serii  „To, o czym dorośli ci nie mówią”.

Już teraz zapraszamy na warsztaty dla dzieci z Bogusiem Janiszewskim i Maxem Skorwiderem, które odbędą się w czerwcu.

„ZAMEK Z KSIĄŻEK” to całoroczny cykl zbudowany z różnorodnych i atrakcyjnych działań wspierających promowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Jego odbiorcami są nie tylko najmłodsi czytelnicy, ale także ich rodzice i opiekunowie oraz edukatorzy, bibliotekarze i nauczyciele.

 bilety: 10 zł (normalne), 7 zł (ulgowe)

Patronat medialny: Polska Sekcja IBBY, Ładne Bebe

Ze względu na bezpieczeństwo osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych oraz Pracowników Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu ustala szczególne zasady udziału w wydarzeniach odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach CK ZAMEK, w szczególności: seansach filmowych, koncertach, spektaklach, spotkaniach i warsztatach. Aby wziąć udział w wymienionych wydarzeniach, osoby, które ukończyły 12 rok życia, zobowiązane są okazać przy wejściu do sal, w których odbywać się będą wydarzenia, Unijny Certyfikat Covid – elektroniczny dowód na to, że dana osoba przebyła chorobę COVID-19, posiada negatywny wynik testu COVID-19, została zaszczepiona przeciwko COVID-19 (lub inne dokumenty potwierdzające powyżej określone stany). Niniejsze zasady obowiązują dla wydarzeń odbywających się od 6 grudnia 2021 roku (na które bilety można kupić począwszy od 1 grudnia 2021), aż do odwołania.

---

Okładka książki: w górnej połowie na żółto-pomarańczowym tle tytuł i nazwisko autora. Poniżej grafika: kra dryfująca na zaśmieconym oceanie, a na niej palma i stłoczone zwierzęta, m.in. niedźwiedzie polarne, foki, morsy

Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants