ZAMEK Culture Centre

Welt Oktett i Zespół Wokalny Affectus \ Koncert Świąteczny

Wyjątkowy, podwójny świąteczny koncert w wykonaniu Welt Oktett i zespółu Wokalnego Affectus już 17 stycznia w sali pod zegarem w Centrum Kultury Zamek. W programi poza najpiękniejszymi kolędami znajdą się znane i uwielbiane przez wszystkich świąteczne piosenki.


WELT OKTETT to najnowszy segment artystyczny wywodzący się z Kolektywu. Do programu zaproszonych zostało ośmiu muzyków-śpiewaków, którzy dążą do samodoskonalenia, rozwijania i szerzenia swojej pasji, a jednocześnie są wykształconymi profesjonalistami, którzy etatowo zajmują się muzyką. Ta współpraca artystyczna opiera się na budowaniu interesującego połączenia klasycznego warsztatu muzycznego z niekonwencjonalnym wykonawstwem, przedstawieniem oraz poszukiwaniu wspólnego języka muzycznego, odkrywaniu nietuzinkowego repertuaru i po prostu na wspólnym muzykowaniu.

Skład:
Marta Kusa
Anita Furgol – Kownacka
Katarzyna Glamowska
Elwira Radzi - Pacer
Grzegorz Kujawa
Paweł Szajek
Adam Łapiński
Daniel Sobczak

Program

1.    Maria Wegert – „Cicho na ziemię”
2.    Michał Dąbrowski – „Przybieżeli do Betlejem”
3.    Stanisław Niewiadomski – „Bóg się rodzi”
4.    Józef Świder – „Lulajże Jezuniu”
5.    Józef Orszulik – „Zaśnij już…”
6.    Michał Dąbrowski – „Gdy się Chrystus rodzi”
7.    Magdalena Gorwa – „Mizerna cicha” (prawykonanie)
8.    Norbert Hanf – „What a wonderful world”


Zespół wokalny AFFECTUS został założony w sierpniu 2020 roku przez grupę ludzi rozkochanych w śpiewie. Otoczeni wszechobecną w Poznaniu muzyką chóralną, zapragnęli stworzyć nową, twórczą przestrzeń. Inspiracje czerpią zarówno z dzieł renesansowych mistrzów, jak i z dokonań współczesnych kompozytorów, w tym kompozytorów poznańskich. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Tomasz Karwański.
Mimo krótkiego stażu Affectus zdobył Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w 2021 roku w Chełmnie i złote pasmo w kategorii zespoły wokalne, a także zajął pierwsze miejsce na 33. Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi i otrzymał nagrodę za najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim.

Skład:
Karolina Rocławska
Agata Domalewska
Maria Kwiatkowska
Michalina Cienkowska
Konrad Szymański
Piotr Szyszka
Tomasz Karwański
Przemysław Czekała

Program:
1. „Magnum Nomen Domini” (Bartłomiej Pękiel)
2. „The Lamb” (John Tavener)
3. „Gdy śliczna” (Henryk Jan Botor)
4. „Gloria, gloria zawołajmy” (Andrzej Bielerzewski)
5. „Słyszę z nieba muzykę” (A. Bielerzewski)
6. „Wśród nocnej ciszy” (A. Bielerzewski)
7. „Lulajże Jezuniu” (Norbert Blacha)
8. „Dzisiaj w Betlejem” (Mariusz Kubacki)
9. „Lully, lulla, lullay” (Philip Stopford)
10. „Jingle bells” (arr. Ben Parry)

Ze względu na bezpieczeństwo osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych oraz Pracowników Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu ustala szczególne zasady udziału w wydarzeniach odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach CK ZAMEK, w szczególności: seansach filmowych, koncertach, spektaklach, spotkaniach i warsztatach. Aby wziąć udział w wymienionych wydarzeniach, osoby, które ukończyły 12 rok życia, zobowiązane są okazać przy wejściu do sal, w których odbywać się będą wydarzenia, Unijny Certyfikat Covid – elektroniczny dowód na to, że dana osoba przebyła chorobę COVID-19, posiada negatywny wynik testu COVID-19, została zaszczepiona przeciwko COVID-19 (lub inne dokumenty potwierdzające powyżej określone stany). Niniejsze zasady obowiązują dla wydarzeń odbywających się od 6 grudnia 2021 roku (na które bilety można kupić począwszy od 1 grudnia 2021), aż do odwołania.

REGULAMIN


__

Na zdjęciu artyści Welt Oktett siedzący na Tronie Cesarskim w Sieni Przejazdowej Zamku.

Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants