ZAMEK Culture Centre

ZIMA W ZAMKU 2022

Ze względu na bezpieczeństwo osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych oraz pracowników Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu ustala szczególne zasady udziału w wydarzeniach odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach CK ZAMEK, w szczególności: seansach filmowych, koncertach, spektaklach, spotkaniach i warsztatach. Aby wziąć udział w wymienionych wydarzeniach, osoby, które ukończyły 12 rok życia, zobowiązane są okazać przy wejściu do sal, w których odbywać się będą wydarzenia, Unijny Certyfikat Covid – elektroniczny dowód na to, że dana osoba przebyła chorobę COVID-19, posiada negatywny wynik testu COVID-19, została zaszczepiona przeciwko COVID-19 (lub inne dokumenty potwierdzające powyżej określone stany). Niniejsze zasady obowiązują dla wydarzeń odbywających się od 6 grudnia 2021 roku (na które bilety można kupić począwszy od 1 grudnia 2021), aż do odwołania.


Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 11 lat na cykle warsztatów artystycznych podczas ferii zimowych. Każdego dnia przeżyjecie trzy różne przygody, czasem bardzo zaskakujące. Jest możliwe, że poznane tajemnice starożytnych kultur pomogą Wam stworzyć obraz z mchu, a Wasz las w szkle przyczyni się do zrozumienia, czym jest ciężar Waszego ciała. Możliwe, że lalki cieni będą inspiracją do namalowania jazzu tuszem, a wydzieranka, stworzona muzyką elektroniczną, przyczyni się do poznania teatru ruchu i obrazu.

BILETY dostępne w kasie od 7 stycznia

1 warsztat 20 zł

5 dniowy cykl teatralny 80 zł

PROGRAM: 

_Dzieci 7-11 LAT: 

 

17-21.01. / g.9-10.30 / Scena Nowa

WYTAŃCZ SOBIE DZIEŃ DOBRY – warsztaty tańca współczesnego

Warsztaty taneczne będą osadzone w technice tańca współczesnego, opartej na naturalnym i swobodnym ruchu. Podczas zajęć zaprzyjaźnimy się z podłogą, skupimy się na przestrzenności w tańcu, popracujemy nad różnymi jakościami ruchowymi i dynamiką ruchu, oraz odkryjemy, czym jest ciężar naszego ciała. Warsztaty będą zawierać elementy improwizacji ruchowej, zabawy muzyczno-ruchowe, ćwiczenia koordynacyjne, naukę choreografii, ale przede wszystkim dużą dawkę dobrej zabawy i uśmiechu. Na zajęciach prosimy o niekrępujący ruchów, wygodny strój (długie spodnie dresowe/leginsy, koszulka z rękawkiem/bluzka z długim rękawem, skarpetki). Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Jolanta Kazimierowicz

 

17-21.01. / g.10.30-12 / Sala Prób

MAGIA ŚWIATA – warsztaty plastyczne

Warsztaty oparte są na kreatywności, doświadczaniu, aktywnym uczestnictwie oraz umiejętności krytycznego myślenia . Uczestnicy zainspirują się kolorami i tajemnicami starożytnych kultur, poznają niezwykłe historie oraz zanurkują w proces tworzenia i fantazji. Przywiezione pamiątki z Muzeum Arkadego Fiedlera i ciekawe opowieści stworzą twórczą atmosferę i spełnią rolę poznawczą. 

Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Stefaniya Abbasova

 

 

17-21.01. / g.12.15-13.45 / Scena Nowa

TEATR CIENI  – warsztaty teatralne prowadzone w pięciodniowym cyklu

Wymyślimy i stworzymy lalki cieni, poznamy techniki animacji tych lalek i różnych innych przedmiotów. Poznamy zasady i tajemnice funkcjonowania teatru cieni. Wspólnie wymyślimy historię, opracujemy scenariusz i przygotujemy mini spektakl teatralny. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Barbara Prądzyńska

 

 

 

24-28.01. / g.9-10.30 / Sala 248

LEŚNA PRZYGODA – warsztaty florystyczne

Lubicie las? Znacie leśne rośliny? Razem wykonamy zielone prace, inspirowane naturą. Wykorzystamy naturalne materiały, pozyskane z otaczającej nas natury. Nadamy również niektórym przedmiotom drugie życie. Warsztatom towarzyszyć będą rozmowy na temat niesamowitych zjawisk przyrody. Odpowiemy sobie między innymi na pytanie, czy rośliny posadzone w szklanym, zamkniętym słoju mają szansę przeżyć. Jesteście ciekawi? Zrobimy: obraz z mchu, torbę z roślinnymi odciskami, las w szkle, naturalny pejzaż i karnawałowy wieniec. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Katarzyna Tabaka

 

 

24-28.01. / g.10.30-12 / Sala Prób

SKŁADANKA – warsztaty muzyczno-plastyczne

Na warsztatach połączymy w duety gatunki muzyczne i techniki plastyczne. Będziemy nasłuchiwać, rezonować, inspirować się i przekładać dźwiękowe doświadczenia oraz doznania na działania manualne i z powrotem. Połączymy rzeźbę z muzyką klasyczną, tusz z jazzem, wydzierankę z muzyką elektroniczną, rysowanie z worldmusic  oraz malarstwo z muzyką funky i soul. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Elżbieta Niewiadomska, Zofia Małkowicz

 

 

24-28.01. / g.12.15-13.45 / Scena Nowa

WYOBRAŹNIA I EKSPRESJA – warsztaty teatralne prowadzone w pięciodniowym cyklu

Podczas zajęć poznamy ćwiczenia aktorskie z teatru ruchu, teatru obrazu i improwizacji. W przyjaznej i twórczej atmosferze dowiemy się na czym polega praca w zespole, jak korzystać z wyobraźni, jak pracować z głosem i własnym ciałem, jak wyrazić swoje emocje oraz jak stworzyć postać teatralną. Warsztaty zakończą się mini pokazem teatralnym przygotowanym przez uczestników. Ćwiczymy w wygodnym ubraniu i miękkim obuwiu. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Barbara Prądzyńska 

 

Przed zakupem biletu prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi w CK ZAMEK regulaminami

REGULAMINY

----

Grafika - obraz przedstawiający Zamek Cesarski w zimowej szacie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Events

Date
Categories
Participants