ZAMEK Culture Centre

FESTIWAL FAZMA: WIDMOTONY / Koncert POLYSTALGIA

Pierwsza edycja festiwalu FAZMA:WIDMOTONY koncentruje się na reinterpretacji zjawisk, idei i znaczeń związanych z muzyką elektroniczną oraz elektroakustyczną lat 70. ubiegłego wieku.

Tematyka festiwalu związana jest z hauntologią muzyczną i ściśle z nią sprzężoną obecnością widma przeszłości, które powraca i nawiedza w sferze dźwiękowej oraz technologicznej. Podczas dwóch koncertów usłyszymy utwory elektroniczne i elektroakustyczne wywodzące się z technostalgicznej refleksji nad muzyką.

Podczas pierwszego z nich, trio elektroniczne POLYSTALGIA dokona reinterpretacji niewykonywanych wcześniej utworów elektronicznych z lat70.  w wersjach na syntezatory oraz narzędzia analogowe. Usłyszymy również nowe utwory napisane przez członków zespołu.

 

POLYSTALGIA

Utwory elektroniczne z lat 70 oraz nowe utwory napisane przez członków zespołu Sebastian Dembski, Marta Kaca, Jan Skorupa


 

Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie OKS i Laboratorium Art&Science PSNC Future Labs. Współorganizatorem wydarzeń jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach cyklu MOJA MUZYKA.

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.


--------

Grafika: utrzymana w ciemnych barwach fotografia splatanych gałązek wikliny bądź kabli, przez którą przebija się przyćmione światło.

Events

Date
Categories
Participants