ZAMEK Culture Centre

µHIATUS FESTIVAL \ awangardowy festiwal dla najmłodszych \ dzień 1

Nowo powstały festiwal – µHIATUS (czyt. mikro Hiatus) to propozycja skierowana do dzieci i ich rodziców. Specjalnie dostosowane koncerty będą mieć na celu zaznajomienie najmłodszych z muzyką sonorystyczną i eksperymentalną oraz pokazanie, że wcale nie musi być ona trudna w odbiorze. Obydwa dni rozpoczną spektakle Teatru Pomarańczowy Cylinder, który w nietuzinkowy sposób łączy muzyczne i aktorskie pasje.

Program 1. dnia:

g. 16 – spektakl Teatru Pomarańczowy Cylinder
g. 16.30 – Seti Setters – koncert dla najmłodszych

SETI SETTERS
– fuzja z pogranicza improwizowanego jazzu i modularnych poszukiwań sonorystycznych. Ich eksperymentalne zapędy spojone są wymownym groovem. Repertuar zespołu jest całkowicie improwizowany, zależny od energii i atmosfery miejsca. Każdy koncert to unikalne przeżycie dla muzyków i publiczności.


Zespół tworzą:
Dawid Dąbrowski – syntezator modularny
Justyn Małodobry – bas
Kuba Płużek – piano   

TEATR POMARAŃCZOWY CYLINDER
– powstał w 2011 roku. W ich repertuarze znajdują się jedynie oryginalne i autorskie scenariusze. Bohaterowie tacy jak Renifer Ryszard, czy Profesorek Wodorek podbijają serca dzieciaków. Teatr posiada specyficzne poczucie humoru, pomysły na scenariusze i otwarte podejście do najmłodszych widzów. Prezentowane spektakle są wynikiem kreatywnej improwizacji.


Wstęp na oba wydarzenia bezpłatny, prosimy o mailowe zgłoszenie chęci uczestnictwa na: info.hiatusfestival@gmail.com (w treści zgłoszenia należy podać datę wydarzenia oraz liczbę uczestników)


Projekt wspierany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania.

__
Grafikę tworzy skomplikowana struktura o wielorakich kształtach i fakturach w kolorach różowym, niebieskim i zielonym. Po środku – grubą, białą czcionką – nazwa  festiwalu. Poniżej data i miejsce wydarzenia.

Events

Date
Categories
Participants