ZAMEK Culture Centre

Wrzesień \ w CK ZAMEK!

Witamy Was we wrześniu! I chociaż za oknem już nieco chłodniej, pogoda bywa kapryśna i nieprzewidywalna, to nie zwalniamy tempa i nieustająco zapraszamy w nasze progi! Załóżcie wygodne buty i ciepły sweter, a my już zadbamy o resztę! Na nowy miesiąc przygotowaliśmy dla Was sporo wydarzeń i spotkań. Mamy nadzieję, że na przynajmniej kilku zobaczymy się w zamkowych przestrzeniach.

Na dobry początek i pierwszy wrześniowy weekend polecamy 14. edycję festiwalu Ethno Port Poznań! Chociaż pandemiczna rzeczywistość nas nie rozpieszczała, to mamy nadzieję, że festiwal pozwoli nam na chwilę oderwać się od tego stanu i poznać bogactwo zawarte w tradycyjnych gatunkach muzycznych. Ponownie będziemy mogli poczuć ciepło w duszy i przenieść się do fantastycznej krainy artystów z Afryki, Azji i Europy. Ich koncerty na pewno zapadną wam w pamięć na długo. Czekamy na was na Dziedzińcu Zamkowym i Sali Wielkiej.
Nie zapominamy również o ważnych sprawach, bo to one poruszają nasze serca i dusze. Dlatego program, który towarzyszy Ethno Portowi, stworzy przestrzeń, w której porozmawiamy o globalnym ociepleniu czy tym, jaki wpływ na prawa człowieka ma katastrofa klimatyczna. Nie zapominamy również o tych małych przedstawicielach naszej planety i nanich również czekają niezwykłe propozycje.
Szczegóły festiwalowe poniżej (kliknij w zielony przycisk).
przejdź do strony festiwalu

Zapraszamy również na pozostałe zamkowe koncerty, m.in. Hanny Banaszak, Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI czy kolejną odsłonę cyklu „Moja Muzyka”. Więcej informacji o koncertach w zakładce „Muzyka” (kliknij w poniższy zielony przycisk).
PRZEJDŹ DO ZAKŁADKI MUZYKA

Wrzesień to również czas zapisów do naszych pracowni i zespołów. A startujemy już 2.09.! Nowy sezon będzie niezwykle kreatywny i różnorodny. Znajdziecie m.in. miejsca w pracowniach litografii, filmowych, muzycznych, malarstwa i nie tylko. Szczegóły w zakładce „Pracownie” (kliknij w poniższy zielony przycisk).
PRACOWNIE ZAMKOWE

W drugiej połowie miesiąca porozmawiamy o polskim dziedzictwie, które jest wyjątkowe i warte uwagi. A wszystko za sprawą 8. edycji Poznań Design Festival, którego tegoroczne hasło brzmi: „Zakorzenienie. Inspiracja tradycją”. Projektanci, jak i goście spojrzą na sztukę ludową, tradycję czy nawet rękodzieło w nieco inny, a jednocześnie nowy sposób. W ramach festiwalu zapraszamy też na wystawę w przestrzeni Laboratorium. Szczegóły i zapisy na stronie poznandesignfestiwal.pl (kliknij w poniższy zielony przycisk).
Poznań Design Festival

Niezmiennie polecamy seanse i wydarzenia w Kinie Pałacowym. Poza codziennym repertuarem na ekranie pojawią się najnowsze tytuły kina rosyjskiego w ramach „Sputnik nad Polską – przegląd nowego kina rosyjskiego”. Warto również zapoznać się z Europejskim Festiwalem Filmowym Integracja Ty i Ja, wybrać się na jedną z dwóch retransmisji oper w ramach MET OPERA czy sprawdzić repertuar LGBT Film Festiwal. W weekendy polecamy pokazy dla najmłodszych widzów (szczegóły w poniższym zielonym przycisku).
przejdź do strony kina pałacowego

Między 22 a 23.09. zapraszamy na drugą scenę X Festiwalu Poznań Poetów. Zamiast jednej dużej fety, przygotowaliśmy trzy dwudniowe spotkania, bardziej intensywne. Podczas festiwalu czekają na was spotkania z poetkami i poetami oraz wykład mistrzowski Jana Gondowicza, laureata Poznańskiej Nagrody Literackiej (szczegóły w poniższym zielonym przycisku).
przejdź do strony festiwalu

Polecamy też pozostałe spotkania literackie, m.in. w ramach Zamkowego Klubu Książki czy Zamek Czyta (szczegóły w poniższym zielonym przycisku).
przejdź do zakładki literatura

A teatr? Będzie i teatr! Spektakl „Grimm” Teatru pod Fontanną zapewnił nam niesamowite emocje podczas ostatniego występu. Dlatego pragniemy znów przypomnieć wam przedstawienie i zaserwować dawkę emocji związaną z wręczeniem nagrody. Spektakl będzie tłumaczony na polski język migowy (szczegóły w poniższym zielonym przycisku).
teatr powszechny

Do 12.09. możecie zwiedzać wystawę „Dizajn. Odsłona Poznańska i to już ostatnia szansa na zapoznanie się z polskim dizajnem z bliska. Z kolei od 14.09. w Holu Wielkim obejrzycie wyjątkową wystawę prac uczestników zamkowej Pracowni Grafiki oraz Pracowni Rakla „Rookie”.wystawy zamkowe

Centrum Praktyk Edukacyjnych zaprasza na otwarte warsztaty „Ogrody społeczne − idee, inspiracje, dobre praktyki” w ramach programu Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska! W drugiej edycji programu będą rozwijane wcześniej wypracowane narzędzia, metody i sieci współpracy, proponując dalsze pogłębione i intensywne działania z zakresu edukacji kulturowej. Wstęp jest wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy: a.soltysiak@ckzamek.pl (szczegóły w poniższym zielonym przycisku).
przejdź do strony CPE


A w dni, kiedy nie macie ochoty nigdzie wychodzić i najchętniej schowalibyście się pod ciepłym kocem, polecamy nasz kanał YouTube! Cały czas pojawiają się tam filmy o modernistycznych meblach czy wyjątkowych przestrzeniach architektonicznych i historycznych Zamku. Będziecie mieli również możliwość posłuchania zamkowych przewodników, którzy opowiedzą o zamkowym parku, nawiązując do historii tego miejsca. Co ważne, większość materiałów zawiera napisy i tłumaczenie na polski język migowy.

Nie zapomnijcie też o Mediatece, w której znajdziecie prawdziwe perełki – wspomnienia i nagrania zamkowych imprez, których nigdzie wcześniej nie mogliście przeczytać i zobaczyć.
KANAŁ YOUTUBEPRZEJDŹ DO STRONY MEDIATEKI

Przygotowując program na nowy miesiąc, nie zapominamy o obostrzeniach pandemicznych. Dlatego podczas wizyt w Zamku prosimy o poruszanie się po przestrzeniach w maseczkach, dezynfekowanie rąk i o przestrzeganie dystansu społecznego. Do zobaczenia!

--

Na mocno czerwonym tle w drobne czarne groszki duża biała cyfra 09, symbolizująca miesiąc wrzesień.

Events

Date
Categories
Participants