ZAMEK Culture Centre

DIZAJN. Odsłona poznańska / program towarzyszący \ PRACOWNIA MEBLI KOWALSKICH: „Poznańska szkoła mebla” – wykład online


Poznań, jako meblarska stolica Polski w okresie PRL-u, wykształcił środowisko projektantów wnętrz i mebli wyjątkowe w skali całego kraju. Tutejsi artyści, dzięki wzajemnym inspiracjom, wypracowali spójny język estetyczny i funkcjonalny, który sami określali „Poznańską Szkołą Mebla”. Patrząc na to zjawisko z perspektywy czasu, możemy pokusić się o rozstrzygnięcie, jakiego rodzaju cechy wyróżniały projekty poznańskie od tych, które powstawały w innych częściach kraju. 

prowadzenie wykładu: Julia Błaszczyńska

spotkanie online, link do transmisji na Facebooku CK ZAMEK


Wydarzenie towarzyszy wystawie „Dizajn. Odsłona poznańska”. Program wydarzeń edukacyjnych i popularyzatorskich kierujemy do zróżnicowanych grup wiekowych, kompetencyjnych i o różnych potrzebach. 

Więcej o wystawie przeczytasz tutaj:

DIZAJN. ODSŁONA POZNAŃSKA

________

Na czarno-białej fotografii widzimy dwoje ludzi na tle dużego prostego regału. Kobieta znajdująca się bliżej siedzi na drewnianej tapicerowanej ławce będącej częścią regału. Ubrana jest w spódnicę, sweter zapinany na guziki i ciemny szal zawieszony na ramionach. Na szyi zawieszony ma sznur drewnianych korali. Nogę założyła na nogę i przegląda trzymaną w rękach książkę. Przed nią stoi niewielki, prosty stolik kawowy, a za nią, na krześle, siedzi mężczyzna. Ubrany jest w spodnie w kant, białą koszulę, ciemny krawat i ciemną marynarkę. Nosi okulary i patrzy w bok, trzymając w ręku jakiś niewielkich rozmiarów przedmiot i opierając jeden łokieć o stół.


Events

Date
Categories
Participants