ZAMEK Culture Centre

7 WSPANIAŁYCH \ cykl letnich koncertów


Od wiek
ów cyfrę 7 uznaje się za magiczną. Jest także obecna w wielu mitologiach i religiach. Dla jednych może symbolizować związek czasu i przestrzeni, pełnię i doskonałość, a dla innych po prostu kojarzyć się z siedmioma dniami tygodnia. Jeszcze inni natomiast przypomną sobie filmy z siódemką w tytule („Siedem stron świata”, „Siedmiu samurajów”, „Siedmiu wspaniałych”, „Siedem”) lub popkulturowe piosenki („Siedem dziewcząt z Albatrosa” czy też „Siedmiu nie zawsze wspaniałych”), by wymienić tylko kilka.

Symbolika siódemki jest niewyczerpana i długo można by przywoływać jej kolejne znaczenia czy skojarzenia z nią związane. Dlatego na wakacje przygotowaliśmy „szczęśliwą siódemkę” – cykl siedmiu koncertów, który każdy może interpretować na swój sposób. Trudno będzie je sklasyfikować gatunkowo, bo wszyscy wykonawcy swobodnie łączą różne style muzyczne – rock, rap, elektronikę, jazz i folk. Usłyszymy muzyków dobrze znanych z zamkowych scen, ale ich nowe wcielenia i premierowe programy nieraz Was zaskoczą. Tym bardziej, że w czasie pandemii nagrali i wydali nowe płyty, których nie mieli jeszcze okazji zaprezentować publiczności na żywo.

Na koncerty zapraszamy już od 14 lipca i życzymy szczęśliwych i magicznych siedmiu wieczorów na Dziedzińcu Zamkowym! 

PROGRAM:
Dziedziniec Zamkowy, g. 19.30

14.07
. PABLOPAVO I LUDZIKI „Tournee Warszawskie”
21.07
. MORŚWIN (ŚWIETLICKI/TEKIEL/OWCZAREK) „Rewolucjaaa”
28.07
. SPIĘTY „Black Mental”
4.08
. DAGADANA „Tobie”
11.08
. GRABEK „Tiny Melodies” (koncert odwołany!)
18.08
. BOLEWSKI & TUBIS „Obywatel Jazz”
25.08. NANGA „Cisza w bloku”


Przy okazji tegorocznych koncertów na Dziedzińcu Zamkowym będziemy wspierali Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej HOSPICJUM DOMOWE, które w ramach swojej działalności zbiera aktualnie środki na wyposażenie pierwszego w Wielkopolsce, wyjątkowego stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych PrzyStań.

Więcej informacji o działalności stowarzyszenia przeczytasz tutaj:

STRONA HOSPICJUM

FACEBOOK HOSPICJUM

Zbiórkę można wesprzeć stacjonarnie podczas koncertów, a także klikając z przyciski poniżej:

zbiórka na stronie

licytacje charytatywne na FB

--

Na czerwonym tle w samym centrum duże czarne koło, a w nim czerwona liczba 7. Po lewej stronie grafiki duże rozbite białe litery układające się w wyraz "Wspaniałych", poniżej ten sam wyraz zapisany już czytelnie. Po prawej stronie grafiki informacja o godzinie i miejscu koncertów.

Koncerty

Date
Categories
Participants
Loading

Patroni medialni

Events

Date
Categories
Participants