ZAMEK Culture Centre

DIZAJN. Odsłona poznańska / program towarzyszący \ MODERNIZM W TWÓRCZOŚCI KOWALSKICH – wykład


Czy małżeństwo Kowalskich to „artyści jednego przeboju”, a meblościanka była jedynaczką? Twórczość meblarska Bogusławy i Czesława Kowalskich trwająca kilkadziesiąt lat nie sprowadza się jedynie do zaprojektowania najbardziej rozpowszechnionej w PRL-u meblościanki. Oprócz niej były inne sekretarzyki, krzesła, fotele i tapczany, które wyszły spod ręki tych samych projektantów. Jak wyglądały meble dorastające w cieniu sławnej „siostry”? Czy były równie przebojowe, nowoczesne, elastyczne jak ona? 


prowadzenie: Julia Błaszczyńska
spotkanie online i na żywo*


*Ze względu na obostrzenia epidemiczne wydarzenia towarzyszące wystawie „Dizajn. Odsłona poznańska” w Pracowni Kowalskich mogą odbyć się wyłącznie w formie online (udostępnione przez prowadzących). W przypadku możliwości spotkania na żywo będą obowiązywały bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CK ZAMEK tydzień przed wydarzeniem. Liczba miejsc będzie ograniczona.


Wydarzenie towarzyszy wystawie „Dizajn. Odsłona poznańska”. Program wydarzeń edukacyjnych i popularyzatorskich kierujemy do zróżnicowanych grup wiekowych, kompetencyjnych i o różnych potrzebach. 

Więcej o wystawie przeczytasz tutaj:

DIZAJN. ODSŁONA POZNAŃSKA

Events

Date
Categories
Participants