ZAMEK Culture Centre

DIZAJN. Odsłona poznańska / program towarzyszący \ MEBLE KOWALSKICH. DZIEJE LEGENDY – wykład


Mniej więcej co drugi Polak starszego pokolenia słyszał o meblach Kowalskich. Przeważnie sądzi, że chodzi o „meble dla każdego”. Taki był rzeczywiście zamysł konkursu rozpisanego 60 lat temu: stworzyć uniwersalny system wyposażenia małych, a właściwie mikroskopijnych mieszkań, które wówczas budowano masowo. Przypadkiem autorzy zwycięskiego projektu nosili to właśnie, popularne nazwisko. Dzieje ich projektu, meandrów jego produkcji i popularności odzwierciedlają mało dziś zrozumiałe zapętlenia tzw. gospodarki socjalistycznej.


prowadzenie: Jacek Kowalski
spotkanie online i na żywo*


*Ze względu na obostrzenia epidemiczne wydarzenia towarzyszące wystawie „Dizajn. Odsłona poznańska” w Pracowni Kowalskich mogą odbyć się wyłącznie w formie online (udostępnione przez prowadzących). W przypadku możliwości spotkania na żywo będą obowiązywały bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CK ZAMEK tydzień przed wydarzeniem. Liczba miejsc będzie ograniczona.


Wydarzenie towarzyszy wystawie „Dizajn. Odsłona poznańska”. Program wydarzeń edukacyjnych i popularyzatorskich kierujemy do zróżnicowanych grup wiekowych, kompetencyjnych i o różnych potrzebach. 

Więcej o wystawie przeczytasz tutaj:

DIZAJN. ODSŁONA POZNAŃSKA

Events

Date
Categories
Participants