ZAMEK Culture Centre

DIZAJN / program towarzyszący \ ARCHEOLOGIA MEBLOŚCIANKI – wykład


Po przyniesieniu wszystkich potrzebnych elementów do domu meblościankę Kowalskich składało się samodzielnie. Podobno nie było to łatwe zadanie. Dlatego zamiast składać, będziemy rozkładać. Rozłożymy meblościankę na czynniki pierwsze i przyjrzymy się wszystkim jej rozwiązaniom funkcjonalnym, każdemu z osobna. Podczas analizy może okazać się, że nasz swojski symbol peerelowskich mieszkań istniał już kilkaset lat temu na Dalekim Wschodzie, w latach 20. w Paryżu, a może pół wieku temu w Afryce…  


Zapraszamy na spotkanie online i na żywo w Pracowni Mebli Kowalskich, ul. Słowackiego*

prowadzenie: Julia Błaszczyńska


Wydarzenie towarzyszy wystawie „Dizajn. Odsłona poznańska”. Program wydarzeń edukacyjnych i popularyzatorskich kierujemy do zróżnicowanych grup wiekowych, kompetencyjnych i o różnych potrzebach. 

Więcej o wystawie przeczytasz tutaj:

DIZAJN. Odsłona poznańska

*Ze względu na obostrzenia epidemiczne wydarzenia towarzyszące wystawie „Dizajn. Odsłona poznańska” w Pracowni Kowalskich mogą odbyć się wyłącznie w formie online (udostępnione przez prowadzących). W przypadku możliwości spotkania na żywo będą obowiązywały bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CK ZAMEK tydzień przed wydarzeniem. Liczba miejsc będzie ograniczona.

_______

Na czarno-białej fotografii widzimy dwoje ludzi na tle dużego prostego regału. Kobieta znajdująca się bliżej siedzi na drewnianej tapicerowanej ławce będącej częścią regału. Ubrana jest w spódnicę, sweter zapinany na guziki i ciemny szal zawieszony na ramionach. Na szyi zawieszony ma sznur drewnianych korali. Nogę założyła na nogę i przegląda trzymaną w rękach książkę. Przed nią stoi niewielki, prosty stolik kawowy, a za nią, na krześle, siedzi mężczyzna. Ubrany jest w spodnie w kant, białą koszulę, ciemny krawat i ciemną marynarkę. Nosi okulary i patrzy w bok, trzymając w ręku jakiś niewielkich rozmiarów przedmiot i opierając jeden łokieć o stół. 


Events

Date
Categories
Participants