ZAMEK Culture Centre

DIZAJN / program towarzyszący \ ZOOM: PRACOWNIA MEBLI KOWALSKICH (2. edycja)


Zapraszamy na wystawę fotografii wnętrz Pracowni Mebli Kowalskich pochodzących z 2014 i 2021 roku.

Autorem zdjęć jest Piotr Łysakowski. Fotografie Bogusławy i Czesława Kowalskich (1962, lata 70. XX wieku) pochodzą z archiwum rodziny Kowalskich.

Pracownia Mebli Kowalskich to bardzo osobista przestrzeń tworzenia. Ciekawe, architektoniczne wnętrze wypełniają różnego rodzaju narzędzia pracy artystów: pędzle, farby, kalki, narzędzia kreślarskie oraz rezultaty ich działalności, czyli obrazy, rzeźby i projekty mebli.

Dzięki fotografiom Piotra Łysakowskiego możemy poczuć się ugoszczeni w jeżyckiej pracowni Bogusławy i Czesława Kowalskich, twórców najbardziej rozpoznawalnej meblościanki okresu PRL w Polsce. Współczesne zdjęcia uzupełnione są historycznymi wizerunkami artystów oraz projektami scenografii teatralnych i mebli pochodzących z archiwum rodziny Kowalskich. 

Wirtualny Spacer po wystawie


Wydarzenie towarzyszy wystawie „Dizajn. Odsłona poznańska”. Program wydarzeń edukacyjnych i popularyzatorskich kierujemy do zróżnicowanych grup wiekowych, kompetencyjnych i o różnych potrzebach. 

Więcej o wystawie przeczytasz tutaj:

DIZAJN. Odsłona poznańska

_______

Na czarno-białej fotografii widzimy dwoje ludzi na tle dużego prostego regału. Kobieta znajdująca się bliżej siedzi na drewnianej tapicerowanej ławce będącej częścią regału. Ubrana jest w spódnicę, sweter zapinany na guziki i ciemny szal zawieszony na ramionach. Na szyi zawieszony ma sznur drewnianych korali. Nogę założyła na nogę i przegląda trzymaną w rękach książkę. Przed nią stoi niewielki, prosty stolik kawowy, a za nią, na krześle, siedzi mężczyzna. Ubrany jest w spodnie w kant, białą koszulę, ciemny krawat i ciemną marynarkę. Nosi okulary i patrzy w bok, trzymając w ręku jakiś niewielkich rozmiarów przedmiot i opierając jeden łokieć o stół. 


Events

Date
Categories
Participants