ZAMEK Culture Centre

AUKCJA DLA DOMU \ finał online


Aukcja dla Domu, której celem jest wsparcie osób z autyzmem, odbędzie się w tym roku po raz piąty. Jest znaczącym wydarzeniem wśród przedsięwzięć charytatywnych w Poznaniu i jedną z największych charytatywnych aukcji sztuki w Polsce. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa aukcja odbędzie wyłącznie za pośrednictwem portalu Artinfo.pl.

Za pośrednictwem internetowego katalogu można składać zlecenia kupna i zlecenia do licytacji telefonicznej. Po uprzednim zarejestrowaniu się na portalu artinfo.pl będzie można także brać udział w licytacji live – podbijać cenę za pośrednictwem komputera. Cena wywoławcza wszystkich prac to 200 zł. 

Katalog tegorocznej Aukcji dla Domu liczy ponad sto pozycji, w większości prac malarskich i grafik, ale są także fotografie, rzeźby  i plakaty. Katalog jest dostępny tutaj

Za pośrednictwem tej strony można także od teraz aż do dnia licytacji składać zlecenia kupna poszczególnych prac. Trzeba w tym celu kliknąć na przycisk “złóż zlecenie”, umiejscowiony na prawo od zdjęcia pracy.

Kuratorką Aukcji dla Domu i wystawy jest Natalia Łojek, licytację poprowadzi Maciej Narożny. Podczas aukcji licytowane będą 104 prace, większość z nich na rzecz osób z autyzmem przekazali artyści związani z Poznaniem, m.in. Małgorzata Szymankiewicz, Piotr C. Kowalski, Honza Zamojski, Szymon Szymankiewicz czy Grzegorz Myćka (który jest również autorem identyfikacji wizualnej aukcji). Będą także prace bardzo znanych artystów z innych miast, m.in. Wilhelma Sasnala i Doroty Buczkowskiej.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc osobom z autyzmem: na wyposażenie Domu Autysty, pierwszego w Poznaniu domu dla dorosłych osób z autyzmem, oraz urządzenie terenu wokół budynku. Część wpływów – jak co roku – posłuży wsparciu terapii w szkole podstawowej dla dzieci z autyzmem w Ośrodku im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu. Zapraszamy!

Aby wziąć udział w licytacji (na żywo przez Internet, telefonicznie lub przez zlecenie maksymalne), prosimy zarejestrować się na stronie: www.Artinfo.pl
Aby obserwować przebieg Aukcji, zapraszamy na profil FB Fundacji Dom Autysty lub CK ZAMEK

Organizatorem Aukcji jest Fundacja Dom Autysty. Zebrane środki wesprą Domu Autysty w Poznaniu.
Kuratorka Aukcji: Natalia Łojek
Prowadzenie licytacji: Maciej Narożny 
--
Na niebieskim tle widać młotek do licytacji oraz napisy: Aukcja dla Domu, Fundacja Dom Austysty. Dobra przyszłość dla ludzi z autyzmem.

Events

Date
Categories
Participants