ZAMEK Culture Centre

BMK. TEATR SPOŁECZNY. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Poszukujemy osób od 16 roku życia o alternatywnej motoryce zainteresowanych pracą artystyczną, w której głównym instrumentem jest ciało. Planujemy cykl 15 cotygodniowych dwugodzinnych warsztatów w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, podczas których będziemy poznawać się, dyskutować, wspólnie się poruszać, odkrywać narzędzia pracy artystycznej, zadawać pytania i szukać odpowiedzi. Cykl naszych spotkań zakończy się performatywnym podsumowaniem. Do wspólnej pracy zapraszamy osoby zaangażowane, odpowiedzialne, otwarte na nowe doświadczenia.  

Rozpoczniemy otwartym spotkaniem, podczas którego opowiemy o naszej idei, zaczniemy się poznawać i poruszać razem. 

 

Zgłoszenia zawierające kilka zdań o sobie i parę słów dotyczących motywacji do wzięcia udziału w projekcie prosimy kierować na adres: anielakokosza@gmail.comdubnieszka.agilewicz@gmail.com

Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 10.11.2020 roku!

Spotkanie otwarte jest planowane na czwartek 12.11.2020 r., g. 18!

O szczegółach poinformujemy mailowo. 

 

„Osoby z alternatywną motoryką chcąc odciąć się od stygmatyzującego określenia »niepełnosprawni« od kilku lat postulują zmianę na poziomie językowym. Polskim prekursorem w tym zakresie był Rafał Urbacki, który między innymi w »Gatunkach chronionych«  wskazywał, że ciało nazywane niepełnosprawnym jest nieprzewidywalne, gdyż poddane niekontrolowanemu ruchowi, co wzbudza poczucie niestabilności i zagrożenia. Używając określenia »alternatywna motoryka«, niejako odchodzimy od  pejoratywnego znaczenia powyższych słów. Wierzymy, że przekształcenia w zakresie używanego języka mają wpływ na zmiany mentalne”.

 

Działanie „TEATR SPOŁECZNY” jest realizowane dzięki stypendium przyznanym przez Centrum Kultury ZAMEK w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!”

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”

Dofinansowano ze środków Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Wydarzenie odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa dostosowanych do wytycznych dla organizatorów wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, wg rekomendacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

____

fot. archiwum Axis Dance Company

Czarno-białe zdjęcie przedstawia tańczące osoby. Dwie z nich poruszają się za pomocą wózka.


 

Events

Date
Categories
Participants