ZAMEK Culture Centre

CK ZAMEK \ nieczynne do odwołania [aktualizacja 11.05.]

Szanowni Państwo,

w ostatni piątek zostaliśmy zaskoczeni rozporządzeniem Rady Ministrów, które zmienia  postanowienia poprzedniego i wyłącza z funkcjonowania te galerie, które działają w ramach domów i centrów kultury. Ta decyzja uderzyła m.in. w nas, w Centrum Kultury ZAMEK i zatrzymała nasze przygotowania do ponownego, częściowego otwarcia.

Od momentu ukazania się informacji o możliwości działania galerii i muzeów 29.04. robiliśmy wszystko, żeby móc na nowo udostępnić Państwu wystawę „Nieznany Impresjonizm. Manet, Pissarro i im współcześni”. Udało nam się przekonać Muzeum w Oksfordzie do przedłużenia prezentacji wystawy i przygotować zasady zwiedzania zgodne z rygorami sanitarnymi, zaakceptowane przez Sanepid. Cieszyliśmy się, że możemy zrobić pierwszy, bezpieczny krok do powrotu do normalnego funkcjonowania naszej instytucji. W tych trudnych czasach taka namiastka była szczególnie ważne dla zamkowego zespołu i naszej publiczności.

Tymczasem zmiana w przepisach wprowadziła chaos i zwiększyła nasze poczucie dezorientacji. Bardzo żałujemy, że spotkanie z Państwem w murach Zamku musimy odłożyć na niepewne później.


Dyrekcja Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu


__

Czarno-białe zdjęcie przedstawia (już nieaktualny) billboard reklamujący powrót wystawy „Nieznany Impresjonizm. Manet, Pisarro i im współcześni”. W tle widać zachodnie skrzydło Zamku.

Events

Date
Categories
Participants