ZAMEK Culture Centre

Ostatnie dni wystawy "Nieznany Impresjonizm" \ zapraszamy do 21.06.!


Wystawa „Nieznany Impresjonizm. Manet, Pissarro i im współcześni” ponownie otwarta.
Sprawdźcie, jak mistrzom grafiki minęła kwarantanna w Zamku!

Twórczość graficzna takich artystów, jak: Édouard Manet, Camille Pissarro, Paul Cézanne, czy Pierre-Auguste Renoir jest w większości nieznana szerszej publiczności, ale stanowi fascynujące przedłużenie oraz dopełnienie ich sławnych dzieł malarskich. Znajdziemy tu charakterystyczne dla impresjonistów tematy jak: portrety, życie nowoczesnego miasta, krajobrazy i zjawiska pogodowe. W grafikach, podobnie jak w obrazach, artyści korzystali z nowatorskich technik i kultywowali estetykę wykonania. 

Na wystawie można zobaczyć dwie kolekcje muzealne: z najbardziej znaczącego archiwum impresjonistów poza Francją – Ashmolean Museum w Oksfordzie oraz ze zbiorów nowoczesnej grafiki francuskiej z Muzeum Narodowego w Krakowie, z kolekcji Feliksa Jasieńskiego.

Ekspozycja została wzbogacona o XIX-wieczny warsztat graficzny.

Prosimy o zapoznanie się regulaminem zwiedzania wystawy i zachowania na terenie CK ZAMEK w czasie obowiązywania obostrzeń w stanie epidemii COVID-19.

REGULAMIN WYSTAWAregulamin zachowania w zamku

Wystawa „Nieznany Impresjonizm. Manet, Pissarro i im współcześni” (29.05.-21.06.) czynna codziennie g. 12-20, bilety: 20 zł (n), 15 zł (u), Sala Wystaw

Rekomendujemy zakup biletów poprzez stronę: www.ckzamek.pl albo www.bilety24.pl
Bilety zakupione i niewykorzystane przed wprowadzeniem stanu pandemii zachowują ważność.

Kasa CK ZAMEK czynna g. 12-21.
Przerwy sanitarne w działaniach Kasy: g. 14- 14.15, g. 15.45-16.15, g. 18.15-18.30

Wystawa „Zestawienie 2020” podsumowująca jedenasty sezon artystyczny 2019/2020 w pracowni plastycznej tARTak prowadzonej przez Sylwię Chudy-Leśnik (29.05.-14.06.) czynna codziennie g. 12-20, wstęp wolny, Hol Wielki

Księgarnia Bookowski czynna:
poniedziałek-piątek g. 12-19
sobota g. 12-18
niedziela g. 12-15

Kawiarnia Szklarnia czynna codziennie g. 12-20.

--
Obrazek towarzyszący opisowi wydarzenia to jedna z prac, którą można zobaczyć na wystawie. Jest to obraz autorstwa Henriego de Toulouse-Lautrec'a pt. "Panna Marcelle Lender w popiersiu". Obraz przedstawia kobietę, jej twarz jest widoczna z profilu, na twarzy widać grymas. Praca jest utrzymana w jasnych, pastelowych barwach, uwagę przykuwają mocno rude włosy kobiety oraz duże czerwone pióra, które ma we włosach. Na górze grafiki po lewej stronie widać ciemnozielony prostokąt z napisem "Wracamy!".

Events

Date
Categories
Participants