ZAMEK Culture Centre

ZAMEK CZYTA \ „Dobra zmiana” \ spotkanie z Katarzyną Kłosińską i Michałem Rusinkiem

BILETY WYPRZEDANE


A jak antypolski, E jak element animalny, D jak demon postępu, M jak mordy zdradzieckie – brzmi niepokojąco? A może już przywykliśmy?
„Dobra zmiana (czyli jak się rządzi światem za pomocą słów)” to wynik wnikliwych obserwacji i badań prowadzonych przez Katarzynę Kłosińską i Michała Rusinka w latach 2015-2019 układający się w słownik języka władzy tego okresu. Język rządzących nie tylko przenika do naszej mowy codziennej, ale również kreuje naszą rzeczywistość. Może być źródłem żartu, ale też źródłem przemocy. Autorzy z językoznawczą dociekliwością odkrywają, co kryje się za najpopularniejszymi z używanych przez władzę słów i jak wpływają one na naszą codzienność i postrzeganie świata (opis wydawcy).

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy.

dr hab. KATARZYNA KŁOSIŃSKA – językoznawczyni, pracownik naukowy Wydziału Polonistyki UW, przewodnicząca Rady Języka Polskiego PAN. Prowadzi audycję „Co w mowie piszczy?” w radiowej Trójce.

dr hab. MICHAŁ RUSINEK – pracownik naukowy Wydziału Polonistyki UJ, członek Rady Języka Polskiego PAN. Specjalizuje się w retoryce. Autor wielu bestsellerów, m.in. „Nic zwyczajnego” i „Pypciów na języku.

prowadzenie: Piotr Śliwiński

--
spotkanie dla dzieci i młodzieży
miejsce: Sala Wielka
miejsca siedzące
bilety: 5 zł
--
Grafika przedstawia okładkę omawianej książki. Na białym tle widać czarne napisy.

Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants