ZAMEK Culture Centre

(NIE)NOWE PUBLICZNOŚCI cz. 2. Młodzież, osoby z niepełnosprawnościami, „uciekający z teatru”

W ramach spotkania wysłuchamy i podyskutujemy na temat dwóch wystąpień:

1 | „Kultura otwarta – jak dostosowywać ofertę kulturalną do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności

W swoim wystąpieniu podzielimy się doświadczeniami oraz wiedzą z badań na temat potrzeb kulturalnych osób z dysfunkcjami słuchu, wzroku oraz osób ze spektrum schizofrenii i z zespołem Downa. Zastanowimy się, o czym warto wiedzieć i pamiętać, otwierając się na publiczność o specjalnych potrzebach. Przedstawimy także parę rad i wskazówek pomocnych w tworzeniu, planowaniu i efektywnej promocji oferty kulturalnej instytucji i organizacji, które chcą potraktować dostępność jako priorytet, a nie tylko deklarację bez pokrycia.

dr Anna Buchner (Uniwersytet Warszawski), dr Bogna Kietlińskiej (Uniwersytet Warszawski), Maria Wierzbicka

2 | „Oferta skrojona na miarę, czyli jak projektować działania dla Generacji Z
Cyfrowi tubylcy zatraceni w wirtualnym świecie, czy świadomi mediów społecznicy? Jaka jest Generacja Z i czego oczekuje od instytucji kultury. Prezentacja dobrych praktyk i wybranych metod pracy.

Monika Marciniak – animatorka społeczna, audiodeskryptorka, od 2010 r. koordynuje autorskie projekty z zakresu edukacji kulturalnej związane z historią lokalną. Poprzez działania animacyjne daje uczestnikom przestrzeń do twórczej aktywności i narzędzia do realizacji własnych działań.


ZAPRASZAMY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI WZROKU - osobom zapewniamy asystę w poruszaniu się w przestrzeni CK Zamek oraz w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia. Prosimy o wcześniejszy kontakt: b.lis@ckzamek.pl

ZAPRASZAMY OSOBY g/Głuche - spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.


g. 18 | Scena Nowa, bilety: 2 zł (liczba miejsc ograniczona)


____________________________________
fot. Krystian Daszkowski Na zdjęciu przedstawionych jest pięć osób: cztery kobiety i jeden mężczyzna. Stoją wyprostowani, bokiem do fotografa, ujęci z profilu. Mają podniesione lewe dłonie – przystawiają je do czoła. Wyglądają, jakby osłaniali się od rażącego słońca. Patrzą daleko przed siebie – może wypatrują nowej publiczności? Są ubrani w letnie, wakacyjne rzeczy – krótkie spodenki i koszulki z krótkimi rękawkami. Cała grafika jest w kolorze zielonym.

 

Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants