ZAMEK Culture Centre

ZAMEK CZYTA - JEJ WYSOKOŚĆ GĘŚ. OPOWIEŚCI O PTAKACH. SPOTKANIE Z JACKIEM KARCZEWSKIM

Z ptakami łączy nas ponad 50 genów odpowiedzialnych za mowę, muzykowanie i śpiewanie. Nasze włosy i paznokcie zbudowane są z tego samego białka, co ich pióra. Łączy nas też zamiłowanie do patrzenia w niebo, gadania na każdy temat oraz skłonność do wiązania się w pary. Jeszcze na początku XX wieku zabijaliśmy je regularnie i odmawialiśmy im rozumu. Dopiero od niedawna rozumiemy, że należy chronić ptaki oraz krajobraz. Tylko czy to wystarczy?

JACEK KARCZEWSKI ze stowarzyszenia Ptaki Polskie, które znane jest z takich kampanii społecznych jak „Bądź na pTAK!”, podgląda ptaki m.in. na rozlewiskach Biebrzy i przy ujściu Warty czy na angielskich Farne Islands. Obserwuje ich zwyczaje i zachowania. Opisuje niezwykłe losy ptasich bohaterów oraz wyjątkowych ludzi, takich jak Tata Żuraw czy Kobieta, która leciała z łabędziami. Wszyscy jednym głosem opowiadają nam naprawdę piękną historię - może nawet dowiecie się, czym gęś zasłużyła sobie na miano „jej wysokości".


Prowadzenie: Maria Krześlak-Kandziora

organizatorzy: Wydawnictwo Poznańskie, CK ZAMEK, Księgarnia Bookowski

__________________________

Grafika jest okładką książki, która będzie przedmiotem rozmowy. Na błękitnym tle znajduje się rysunek gęsi. Ujęty prawy profil jest zwrócony w prawy górny rok. Do narysowania gęsi użyto błękitnej kreski. Przez lewą stronę przebiega pionowy pastelowo-pomarańczowy pasek, a na nim napis: „Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach. Jacek Karczewski”. Te same napisy zostały użyte ponownie, tym razem w poziomie już w centralnej części obrazu. Zajmują większość kadru.

Buy ticket TICKET

Events

Date
Categories
Participants