Centrum Kultury Zamek

Szukamy wspomnień!

Centrum Kultury ZAMEK przechodzi proces konserwacji zabytkowych wnętrz zachodniego skrzydła Zamku. Po ich otwarciu w czerwcu 2020 roku zaproponujemy nowe formy zwiedzania i poznawania historii. Jednym z nich będą wspomnienia o Zamku opowiedziane przez mieszkańców Poznania.

Szukamy wspomnień osób, które pamiętają II wojnę światową i czas bezpośrednio po niej, ale też takich, które pamiętają Urząd Miasta w Zamku lub późniejszy Pałac Kultury. Interesuje nas to, co wiąże się z budynkiem Zamku i jego historią. Jesteśmy ciekawi też opowieści o ludziach, którzy tu pracowali lub przychodzili, uczestniczyli w wydarzeniach i pracowniach Pałacu Kultury i Kina Pałacowego. Szukamy opowieści o tym, jak się o Zamku mówiło i myślało.

Być może ktoś z Państwa brał ślub lub organizował w Zamku inne rzeczy urzędowe? Może chcieliby Państwo podzielić się tym, jak zapamiętaliście Pałac Kultury?

Państwa opinia i wspomnienia są dla nas ważne – chcemy je nagrać, a fragmenty udostępnić we wnętrzach zamkowych. Mogą być anonimowe, jeśli tak Państwo wolą. Do prowadzenia rozmów i nagrań zaprosiliśmy pracowników i studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, którzy zadbają o profesjonalne przeprowadzenie rozmowy w dogodnych dla Państwa warunkach (bez konieczności przyjazdu do Zamku). Rozmowy będą prowadzone pomiędzy listopadem 2019 a styczniem 2020 roku.

Jeśli chcieliby państwo podzielić się z nami swoją historią o Zamku, prosimy o kontakt:
Bartosz Wiśniewski – tel.: 61 64 65 288 lub mail: b.wisniewski@ckzamek.pl


Ciekawostka! Dziewczynka stojąca jako druga z prawej strony na fotografii to nasza zamkowa koleżanka Hania Obst (lata 70.).

 

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy