ZAMEK Culture Centre

WARSZTATY. ALTERNATYWY „Edukacja globalna – czym jest i co ma nam do zaoferowania”

WARSZTATY. ALTERNATYWY „Edukacja globalna – czym jest i co ma nam do zaoferowania”
prowadzenie: Agnieszka Bułacik
g. 10-15 | CK ZAMEK | obowiązują zapisy - a.soltysiak@ckzamek.pl


Dlaczego wszystkie mapy kłamią? Gdzie stoję w skomplikowanej sieci globalnych współzależności? Jak możemy zdywersyfikować „jedną historię”? Po co nam auto-refleksyjność i krytyczne myślenie? Podczas warsztatu przyjrzymy się naszej roli jako edukatorów i edukatorek i praktykom pedagogicznym, jednocześnie poznając nowe narzędzia pogłębiania refleksji i pracy w grupie. Uwzględniając historyczne źródła globalnej niesprawiedliwości, poprzez ćwiczenia intelektualne i interaktywne osoby uczestniczące będą mogły przyjrzeć się relacjom Północ-Południe i ich wpływowi na nas i nasze bezpośrednie otoczenie, zastanowić się, w jaki sposób jesteśmy zaangażowani/e w problemy, które próbujemy rozwiązać i zastanowić się nad naszą więzią i odpowiedzialnością wobec siebie nawzajem i planety. Warsztat jest zaproszeniem do wyjścia ze swojej strefy komfortu i do wspólnego zadawania nowych pytań.

Agnieszka Bułacik – trenerka edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej, fotografka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Projektuje i prowadzi warsztaty i seminaria, realizuje projekty fotograficzne i społeczne, skupiając się na tematyce globalnych relacji władzy (rasizmu, seksizmu) oraz ich wpływu na relacje międzyludzkie. Jest współzałożycielką new visions, organizacji pracującej w obszarze różnorodności i inkluzywności i częścią kolektywu Rave Awareness. Współpracuje z Polską Akcją Humanitarną. Agnieszka jest stypendystką Echoing Green 2019.


Niezwykle ważna jest dla nas dostępność tego wydarzenia, dostępność którą rozumiemy bardzo szeroko – przyjmując, że każdy z nas doświadcza „jakiegoś braku”, przyjmując konieczność myślenia o potrzebach innych. Więcej informacji:

Zapraszamy do współtworzenia z nami tego wydarzenia!Program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

Zachęcamy także do zapoznania się z regulaminem:

REGULAMIN DOC
REGULAMIN PDf
________________________________________________
Autorki grafiki: Stwory Studio.

Grafika znajduje się na czarnym tle z elementami białymi i brązowymi. Po prawej stronie znajduje się szkic postaci wspinającej się na drabinie, z której odpadają szczeble poniżej osoby. Nad nią znajduje się duży, okrągły kształt - zdaje się zmierzać w jego kierunku. Po lewej stronie znajdują się napisy w ramkach: Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska! ŚCIEŻKA WARSZTATOWA: ALTERNATYWY. 23-25.10.2019. Poniżej znajdują się logotypy organizatorów, partnerów i patrona medialnego: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Centrum Praktyk Edukacyjnych, Narodowe Centrum Kultury, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań i Pismo.

Events

Date
Categories
Participants