ZAMEK Culture Centre

SERYJNI POECI \ spotkanie z Edwardem Pasewiczem, Maciejem Woźniakiem i Jackiem Napiórkowskim

Spotkanie z Edwardem Pasewiczem (promocja tomiku „Miejsce”), Maciejem Woźniakiem (promocja tomiku „Obywatelstwo podwójnego kraju”) oraz Jackiem Napiórkowskim (promocja tomiku „Święto”).
Jacek Napiórkowski (ur. w 1966 r.) – poeta, prozaik, eseista, redaktor naczelny „Nowej Okolicy Poetów”. Wydał 9 tomów poezji, m.in. „Wiersze nowojorskie”, „Podróż na Trąbie”, „Głupota krajobrazu”, „Podwójne życie zegarów” (wybór z lat 1985-2010) oraz tom opowiadań „Krótki, daremny bieg Tarzana”. Jego wiersze tłumaczono na języki: włoski, angielski, hiszpański, chorwacki. Przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku, gdzie ukończył studia. Uczestnik I Festiwalu im. Zbigniewa Herberta w Warszawie, a także prestiżowych w Europie festiwali literackich w Mediolanie i w Gavoi na Sardynii, gdzie reprezentował Polskę.
Edward Pasewicz (ur. w 1971 r.), poeta, pisarz, kompozytor. Wydał kilka książek, napisał trochę muzyki, jest też autorem kilku sztuk teatralnych. Mieszka w Krakowie, chociaż wcześniej mieszkał w Poznaniu. Jego ulubiona knajpa to nieistniejący już pub Miejsce na ul. Estery 1. Wydał: „Dolna Wilda”, „Drobne! Drobne”, „TH”, „Henry Berryman. Pięśni”, „Pałacyk Bertolta Brecht”, „Och, Mitochondria”, „Śmierć w darkroomie” (powieść) i inne.
Maciej Woźniak (ur. 1969) – poeta, felietonista muzyczny i literacki. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Twórczości”, „Literaturze na Świecie”. Za tom „Iluzjon” nominowany do Nagrody im. Józefa Czechowicza, za tom „Ucieczka z Elei” nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2011, a za tom „Biała skrzynka” nominowany do Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego – Orfeusz 2013. Mieszka w Płocku.
Seryjni Poeci to cykl spotkań promujący książki ukazujące się w ramach Wielkopolskiej Biblioteki Poezji oraz Biblioteki Poezji Współczesnej.
Organizatorzy: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury oraz CK ZAMEK

Prowadzenie: Marcin Jaworski

Events

Date
Categories
Participants