MOJA MUZYKA #73 \ Pomiędzy klasyką \ a elektroniką
- TypMuzyka
- MiejsceAtrium CK ZAMEK
- Godzina g. 23
- Data 8.06.2019
- Cena 2
Koncert
- akustyczne i przestrzenne oswajanie Atrium: Na
granicy dnia i nocy / Pomiędzy
klasyką a elektroniką / Na skraju ciszy i dźwięku.
artyści:
Paweł Ernst / skrzypce
Paweł Krupski / animacje
Cheslav Singh / fortepian
Adam Zagórski / perkusja
Aleksandra Szerocka / śpiew, Zespół Plastyki Ruchu i inni
Aleksandra Szerocka / śpiew
Krzysztof Bździel / fortepian
Katarzyna Taborowska – live
electronics i Poznańska Orkiestra Laptopowa Wydziału Matematyki i
Informatyki UAM oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu.
bilety: 2 zł
Paweł Ernst
Skrzypek. W 2000 roku otrzymał nagrodę Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Pracuje jako muzyk sesyjny, dokonując licznych nagrań m. in. dla polskich artystów. Nagrywa również muzykę dla teatrów. W 2015 roku płyta Mai Koman „Porquoi Pas”, którą współtworzył, została nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk. W 2016 roku ukończył studia magisterskie w klasie prof. Henryka Tritta w Akademii Sztuki w Szczecinie. W 2017 roku otrzymał stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Jest dyrektorem artystycznym Sedinum Chamber Orchestra, z którą przygotował wiele koncertów: m. in. „Niepodległość na maszt”, „The Tall Ship Races”, „Kontemplacje”. Jest właścicielem firmy producenckiej Ernie Music House zajmującej się planowaniem i realizacją koncertów, a także produkcją mediów. Komponuje również muzykę, skupiając się głównie na różnorodnych nowych możliwościach wydobycia dźwięku. Gra na skrzypcach akustycznych, a także unikatowych skrzypcach 5-strunowych.
Paweł Krupski
Grafik projektant, ilustrator i animator. Ukończył Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na wydziale grafiki w 2012 r. Freelancer od ponad dekady mierzący się z wieloma różnorodnymi wyzwaniami graficznymi od identyfikacji wizualnej po projektowanie interfejsów. Autor książki dla dzieci „Megachłopiec i Wszechkarton”.
Współtworzy projekty wizualno-muzyczne takie jak „FLORAFABRIK”, „WITH OUT IDENTITY” i „ABXY”. Podejmuje się w nich cyfrowego tworzenia materiału wizualnego na żywo, często za pomocą instrumentów elektronicznych, które podczas koncertu generują obraz zamiast dźwięku.
Cheslav Singh
Adam Zagórski
Polski perkusista jazzowy, pianista, kompozytor i pedagog. Absolwent Syddansk Musikkonservatiorum w Odense (Dania), stypendysta Prins Claus Conservatorie w Groningen (Holandia) w programie „New York comes to Groningen”. W 2016 roku zakwalifikował się on na duński program studiów „Jazz Soloist” w Syddansk Musikkonservatorium Odense (2016 -2019) po którego ukończeniu zdobywa najwyższy tytuł naukowy w duńskim systemie edukacji muzycznej. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Muzyki.
W Polsce związany jest formacjami: Weezdob Collective, Adam Zagórski Quartet, Zagórski/Kądziela Collaboration, Ulyanica, Zagajewski/Pawlik, Włodek Pawlik Trio, Poznań Jazz Philharmonic Orchestra. Współpracuje również w projektach z muzykami zagranicznymi grając z nimi w całej Europie: Gustavo Trifonoff, Dominique Di Piazza, Igor Zakus, Attila Muehl, Jasper Greve, Hans Peter Salentin, John Hollenbeck, Claus Waitlow, Brian Massaka, June Koo, Ehud Ettun, Henrique Eisenman, Lihi Haruvi, Briana Perez, Alexandr Sipiagin, Anders Mogensen, Erik Orum von Spreckelsen.
Jest instruktorem perkusji w Chodzieskim Domu Kultury i członkiem kadry Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych „Cho-Jazz”. Jest również wykładowcą „Internal Compass Summer Music Retreat” w Mitzpe Ramon w Izraelu. Adam Zagórski był mówcą na międzynarodowej konferencji o ideach wartych propagowania TEDx Piotrkowska Street w Łodzi, poruszając temat o balansie w życiu muzyka.