
ETHNO PORT POZNAŃ \ MAŁE ETHNO \ „Opowieści Lasu"
-
TypLiteratura
-
MiejsceSala Wystaw
-
Godzina g. 13
-
Data 15.06.2019
-
Cena 5
Drzewa potrafią rozmawiać ze sobą. Nam też mają wiele do przekazania, ale jak je zrozumieć? Jaki jest ich język? Artyści tworzący grupę Karawana Opowieści przybliżą historie o duchach lasu, a także o zwierzętach ten las zamieszkujących. O tym co działo się blisko, a także o tym, co było daleko.
Najmłodsi słuchacze poznają Borową Ciotkę, uśmiechniętego Wilka i potężną lipę mieniącą się w świetle księżyca. Być może spotkają też drzewo które mówi, albo zająca który spotkał Koniec Świata? Kto wie?
Opowiadają i grają na instrumentach: Szymon Góralczyk, Basia Songin
Szymon Góralczyk – bajarz, podróżnik i poszukiwacz. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia, odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach. Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.
Współpraca: Basia Songin – bajarka, performerka, muzyk. Wędruje z opowieściami mówionymi i śpiewanymi. Współtworzy grupy muzyczne: Sutari, Mehehe, Kuso. Pasjonuje się kulturami tradycyjnymi i muzyką etniczną z różnych zakątków świata. Pisze piosenki i bajki. Śpiewa i gra na autorskich instrumentach (Wilcze Basy i Viola Pójdźka). Ukończyła Choreografię na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz APT Gardzienice. Współpracowała z Teatrem OPT Gardzienice, neTTheatre. Aktualnie współpracuje z grupą Karawana Opowieści oraz Instytutem Teatralnym.
Baśnie przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-10 lat.
bilety: 5 zł (dla opiekunów bezpłatny)
czas trwania: 1,5h
Tłumaczenie na polski język migowy: Olgierd Kosiba
Zapraszamy także osoby z niepełnosprawnościami wzroku – zapewniamy asystę w poruszaniu się w przestrzeni CK ZAMEK oraz w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia.
Ikonki dostępności przy pojedynczych wydarzeniach nie są wyznacznikiem dostępności Festiwalu. Wyznacznikiem są indywidualne potrzeby Uczestników. Sprawdźcie nasze rozwiązania dla osób z różnymi potrzebami - więcej informacji w zakładce „Praktyczne” na www.ethnoport.pl