
NISZA \ reż. Janusz Stolarski \ Teatr pod Fontanną
-
TypTeatr / taniec
-
MiejsceSala Wielka
-
Godzina g. 18.30
-
Data 13.03.2019
-
Cena 15, 10
Rzecz o sprawach pozornie błahych a jednak bardzo ważnych – o tym małym wycinku świata, który jest prywatną własnością Jednostki. Intymny, zabawny spektakl przygotowany przez Janusza Stolarskiego i jego podopiecznych jest autorskim zdarzeniem/projektem bazującym na bogatym doświadczeniu reżysera w teatrze alternatywnym oraz na osobistych doświadczeniach osób występujących na scenie. Nieprofesjonalni acz niezwykle autentyczni aktorzy Teatru pod Fontanną zabiorą nas do swoich życiowych nisz. Każda z prezentacji spektaklu różni się od poprzedniej, pojawiają się nowe wątki i postaci, nowe zdarzenia.
Janusz Stolarski – aktor, absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie. Występował w: Drugim Studio Wrocławskim, Państwowym Teatrze w Kielcach, Teatrze Polskim w Poznaniu, grupie teatralnej Sekta Lecha Raczaka, Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Studio w Warszawie i Orbis Tertius Trzecim Teatrze Lecha Raczaka. Gościnnie brał udział między innymi w spektaklach „Don Juan” i „tryptyk wyspiański” w Teatrze Starym w Krakowie, „Rzeźnia Lila Róż” Teatru Usta Usta w reżyserii Marcina Libera oraz „Przypadki Pana von K.” Polskiego Teatru Tańca. Od 1994 roku współtworzy Stowarzyszenie Teatralne ANTRAKT. Jest laureatem wielu nagród za monodramy, w tym Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu (1991) za „Ecce Homo”, nagrody specjalnej Jury Drugiego Międzynarodowego Festiwalu Monodramów Krajów Nadbałtyckich – Kowno 2010 za spektakl „Kod” i wielu innych. Od lat prowadzi warsztaty teatralne w kraju i za granicą (Niemcy, Rumunia, Mołdawia, Hiszpania, Francja).
Zespół, z którym na początku 2016r. podjął pracę Janusz Stolarski składa się z członków pracowni teatralnych działających przy „Domach pod fontanną” - dwóch ośrodkach zajmujących się rehabilitacją społeczno-zawodową osób po kryzysach psychicznych.
reżyseria: Janusz Stolarski
muzyka: Paweł Paluch
światła: Arkadiusz Kuczyński, Jacek Raczkowiak
występują: Piotr Bekasiak, Tymoteusz Ćwierzyk, Agnieszka Grabia, Agnieszka Kamińska, Jerzy Kiereta, Hanna Kubaszewska, Urszula Matuszewska, Andrzej Nyczke, Paweł Nyga, Justyna Romanowska, Dawid Rzempowski, Urszula Stachowiak, Julia Sobczyńska, Beata Szymankowska, Magdalena Treichel, Dorota Van Ooik, Aldona Wiśniewska, Zbigniew Zbitkowski
produkcja: CK ZAMEK w Poznaniu
premiera: 11.05.2016
Spektakl prezentowany w ramach Teatru powszechnego – autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016 roku, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.