ZAMEK Culture Centre

Seryjni poeci #54 \ seryjne poetki: M. Lebda, H. Janczak

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Seryjni poeci spotkamy się z... seryjnymi poetkami: MAŁGORZATĄ LEBDĄ I HANNĄ JANCZAK.


 prowadzenie: Piotr Śliwiński

promocja tomów: 
Hanna Janczak, Jeszcze ciszej, WBPiCAK, Poznań 2018.
Małgorzata Lebda, Sny uckermärkerów, WBPiCAK, Poznań 2018.

Małgorzata Lebda (1985) – dorastała w beskidzkiej wsi Żeleźnikowej Wielkiej. Doktor nauk humanistycznych (specjalność teoria literatury i sztuk audiowizualnych), nauczycielka akademicka. Autorka czterech tomów poetyckich w tym książki Matecznik (WBPiCAK, Poznań 2016). Za ostatni tom nagrodzona tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca, Stypendium im. Stanisława Barańczaka (w ramach Poznańskiej Nagrody Literackiej) oraz Nagrodą im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Orfeusz”. W 2017 roku w Serbii ukazała się jej książka poetycka pod tytułem Jezik zemlje w tłumaczeniu Biserki Rajčić (Treći Trg). Ultramaratonka i taterniczka. Fotografuje. Mieszka w Krakowie.


Hanna Janczak – bywa poetką. W 2015 roku wydała zbiór wierszy „Lekki chłód” (wyd. Igloo), za który nominowana była do Nagrody Literackiej Gdynia. Jej wiersze publikowano m.in. w „Chimerze”, "Arteriach", "Znaku", na stronach Fundacji Karpowicza i Dwutygodnika. Pracuje w organizacjach pozarządowych na rzecz społeczności lokalnych. Mieszka we Wrocławiu. Mama Antoniego.

----------------------------------

Grafika przedstawia pionowy czarny napis Seryjni Poeci na białym tle. Litera o zastąpiona jest czerwonym kołem z wpisaną w środek cyfrą 3.

 Events

Date
Categories
Participants