Centrum Kultury Zamek

NISZA \ reż. Janusz Stolarski \ Teatr Powszechny


Niezwykle intymny, okraszony sporą dawką humoru spektakl przygotowany przez Janusza Stolarskiego i jego podopiecznych jest autorskim projektem bazującym na bogatym doświadczeniu reżysera w teatrze alternatywnym oraz na osobistych doświadczeniach poszczególnych aktorów.

Janusz Stolarski – aktor, absolwent PWST
im. Solskiego w Krakowie. Występował
w: Drugim Studio Wrocławskim, Państwowym Teatrze w Kielcach,
Teatrze Polskim w Poznaniu, grupie teatralnej Sekta Lecha Raczaka, Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Studio w Warszawie i Orbis Tertius Trzecim Teatrze Lecha Raczaka. Gościnnie brał udział między innymi w spektaklach „Don Juan” i „Tryptyk Wyspiański” w Teatrze Starym w Krakowie, „Rzeźnia Lila Róż” Teatru Usta Usta w reżyserii Marcina Libera oraz „Przypadki Pana von K.” Polskiego Teatru Tańca.
Od 1994 roku współtworzy Stowarzyszenie Teatralne ANTRAKT. Jest laureatem wielu nagród za monodramy, w tym Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu (1991) za „Ecce Homo”, nagrody specjalnej Jury Drugiego Międzynarodowego Festiwalu Monodramów Krajów Nadbałtyckich, Kowno 2010,
za spektakl „Kod” i wielu innych.
Od lat prowadzi warsztaty teatralne w kraju i za granicą (Niemcy, Rumunia, Mołdawia, Hiszpania, Francja).

Zespół, z którym na początku 2016 roku podjął pracę Janusz Stolarski, składa się z członków pracowni teatralnych działających przy „Domach pod fontanną” – dwóch ośrodkach zajmujących się rehabilitacją społeczno-zawodową osób po kryzysach psychicznych. Zakres pomocy jest bardzo szeroki – od arteterapii po pomoc w znalezieniu zatrudnienia i załatwianiu spraw urzędowych.

Reżyseria – Janusz Stolarski
Muzyka – Paweł Paluch
Światła – Arkadiusz Kuczyński, Jacek Raczkowiak
Występują – uczestnicy pracowni teatralnych Środowiskowego Domu Samopomocy „Zielone Centrum” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Fountain House”
Produkcja – CK ZAMEK w Poznaniu

Kup bilet BILET

Wydarzenia

Data
Kategorie
Uczestnicy