ZAMEK Culture Centre

SERYJNI POECI: \ SPOTKANIE \Z DARKIEM FOKSEM \i KONRADEM WOJTYŁĄ


Prowadzenie: Piotr Śliwiński
Spotkanie promujące tomiki, które ukazały się w Wydawnictwie WBPiCAK: „Kronsztad” Darka Foksa i „Znak za pytaniem” Konrada Wojtyły.

Darek Foks (1966) – poeta i prozaik, redaktor działu prozy w „Twórczości”. Studiował na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, ukończył scenariopisarstwo w PWSFTviT w Łodzi. Autor książek (m.in.) „Wiersze o fryzjerach” (1994), „Sigmund Freud Museum” (2010), „Liceum” (2012), „Kebab Meister” (2012), „Rozmowy z głuchym psem” (2013), „Historia kina polskiego” (2015), „Wołyń Bourne'a” (2016).  Laureat m.in. głównej nagrody w konkursie poetyckim „bruLionu” (1993) i Nagrody Literackiej im. Natalii Gall (1999). Pojawił się dwukrotnie wśród nominowanych do Paszportu „Polityki”. W 2005 roku wspólnie ze Zbigniewem Liberą opublikował książkę „Co robi łączniczka”, którą wyróżniono Nagrodą TVP Kultura i nominowano do Nagrody Literackiej Gdynia. Laureat Nagrody Silesiusa za całokształt twórczości w roku 2014.

Konrad Wojtyła (1979) – poeta, dziennikarz, krytyk literacki, wiceprezes Fundacji im. Sławomira Mrożka. Autor pięciu książek poetyckich, m.in.: „może boże” (2010) – nagrodzonej Lubuskim Wawrzynem Literackim i „Czarny wodewil” (2013) oraz zbioru wywiadów „Rewersy. Rozmowy literackie” (2014). Przełożył z jidisz na polski wiersze Eliasza Rajzmana zebrane w tomie „Mech płonący” (2015). Współredaktor książki Rafała Wojaczka „Nie te czasy. Utwory nieznane” (2016). Tłumaczony na język angielski, niemiecki, ukraiński, czeski i słoweński. Mieszka w Szczecinie

----------------------------------------

Grafika przedstawiapionowy czarny napis Seryjni Poeci na białym tle. Litera o zastąpiona jest czerwonym kołem z wpisaną w środek cyfrą 3.

 


 

 

Events

Date
Categories
Participants