ZAMEK Culture Centre

REZYDENCI W REZYDENCJI \ warsztaty BRAVOGIRL_BRAVOBOY VOL.2

Zapraszamy na drugie warsztaty BRAVOGIRL z Gosią Bartosik i Olgą Bejgą.

„Bravo” to sentymentalne wspomnienie dziewczyństwa, nasz papierowy Internet z czasów pre-WiFi. Serwował wizerunki idoli i idolek w formacie A3, ale też służył jako źródło wiedzy wszelakiej: mediował w dylematach nie do udźwignięcia w pojedynkę.

Jak rozgryźć chłopca? Jak schudnąć w oczach? Którego rapera przypominasz? Czy ona myśli o tobie?  

Razem z Beygą korzystamy z hasła BRAVOGIRL_BRAVOBOY by stworzyć wspólnie z Wami kolaż absurdów wypełniających strony śliskich czasopism. Przekopiemy się przez kilometry połyskliwych treści, potniemy, skleimy, złożymy na nowo – artykuły krytyczne względem przymusu wyglądania, bywania, sprawdzania się w równaniu „hot or not”. Chcemy przedefiniować morza rankingów na najlepsze klapki, szmatki, twarze, miraże – rozbić hierarchię, do jakiej nas od dzieciaka przyzwyczajano. Skruszyć oczekiwania, którym musieliśmy sprostać.

Zamiast kuć na pamięć tutorial z przydymiania oczka i dobierania bokserek, chcemy mówić o tym co nam ważne, co dla nas potrzebne. Jakie oczekiwania względem siebie, swoich ciał i relacji z innymi ciałami współdzielimy.

Efektem pracy będzie kolektywnie stworzony zin, który zostanie zaprezentowany w ramach ostatniego wydarzenia projektu New Women Order.


Zapraszamy do zapisywania się na warsztaty! gosia.baartosik@gmail.com

Przynieście ze sobą wszystkie czasopisma, magazyny, brukowce i szmatławce, które były w stanie Was wkurzyć lub zainspirować!

Events

Date
Categories
Participants