JazZamek#59 | Karolina Beimcik – premiera płyty NOONS
- TypMuzyka
- MiejsceSala Wielka
- Godzina g. 19
- Data 20.10.2024
- Cena 45 zł przedsprzedaż / 55 zł w dniu koncertu
KONCERT
Karolina Beimcik: głos, skrzypce, gitara, harmonium
Rafał Sarnecki: gitary
Inbar Elnatan: gitary, instrumenty perkusyjne
Piotr Zabrodzki: fortepian
Najnowszy
album Karoliny Beimcik Południa
ukazał się w kwietniu tego roku. To zbiór 10 utworów napisanych zarówno przez
Karolinę Beimcik jak i artystów
związanych ze światową sceną
jazzową takich jak: Matt Brewer David Binney, Hiromi Uehara i Rafał Sarnecki.
Na nowym krążku wokalistka kreuje poetycki świat, w którym subtelne brzmienia i aksamitny głos artystki splatają się z emocjonalnym ładunkiem jazzu, oddając złożoność uczuć towarzyszących poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Album ten jest zarówno introspekcyjny jak i eksplorujący. Staje się przestrzenią, w której każdy utwór dotyka różnych aspektów drogi do samopoznania i akceptacji.
Subtelny akompaniament fortepianu, skrzypiec, fisharmonii i gitar tworzą tło, na którym głos wokalistki może swobodnie opowiadać swoją historię, przemawiając bezpośrednio do wnętrza słuchaczy. Głos przepełniony zadumą, jakby gdzieś w drodze, łączy w sobie delikatność z siłą, kojąc i jednocześnie budząc niepokój, odkrywając przy każdym przesłuchaniu kolejne emocjonalne warstwy.
„Południa” („NOONS”) prezentuje się jako album pełen dociekań, poszukujący mądrości w miejscach, do których rzadko się zagląda.
Karolina Beimcik
Artystka, wokalistka jazzowa, skrzypaczka, autorka dwóch albumów (Noons [2024], Zorya [2018]), współproducentka i realizatorka wielu projektów muzycznych. Wykładowca Berklee College of Music - Global Music Institute. Absolwentka Aaron Copland School of Music w Queens College w Nowym Jorku i kulturoznawstwa na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Dwukrotna Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Polsce i lauretka stypendium artystycznego Miasta st. Warszawy.
Koncertowała na wielu festiwalach, m.in.: The International Chopin & Friends Festival (Nowy Jork), The Transitions Festival (Nowy Jork), Euro Jazz Festival (Meksyk), Zacatecas Cultural Festival (Meksyk), Cuernevaca Jazz Festival (Meksyk), Jazz Bez Festival (Ukraina), International Festival Flugery L’vova (Ukraina), Art Jazz Cooperation Festival (Ukraine), Cosmopolite Jazz Festival (Ukraina), Nowa Tradycja (Polska), Niemen Non Stop (Polska), Jazz na Kresach (Polska), Unesco Heritage (Polska).
Wiedzę i umiejętności zdobywała od wybitnych postaci światowego jazzu takich jak Antonio Hart, Charenee Wade czy David Berkman JD Walter.
Rafał Sarnecki
Gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, urodzony w 1982 roku w Warszawie. Od 2005 roku mieszka i występuje w Nowym Jorku. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w wielu krajach Europy, Chinach, Korei Południowej, Malezji, Chile, Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. Miał zaszczyt wystąpić na scenie obok takich gwiazd polskiej i światowej sceny jazzowej jak: Gary Thomas, Ben Wendel, Alex Sipiagin, Joel Frahm, Janusz Muniak, Wojciech Karolak, czy Adam Pierończyk. Dwukrotnie był nominowany do nagrody FRYDERYK.
Już w 2002 roku został zauważony na „Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City 2002”, gdzie otrzymał pierwszą nagrodę. W 2005 roku został stypendystą na prestiżowym wydziale jazzu w New School University w Nowym Jorku, gdzie studiował pod okiem takich mistrzów jak: Paul Bollenback, Peter Bernstein czy Buster Williams. Kontynuując naukę w Nowym Jorku, w maju 2010 roku ukończył studia magisterskie na wydziale jazzu w Queens College CUNY, a 5 lat później Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie przyznał mu tytuł doktora w dziedzinie kompozycji.
Rafał nagrał trzy płyty prezentujące jego kompozycje autorskie. Pierwszy album „Songs From a New Place” wydany w 2008 roku był nominowany do nagrody Fryderyk 2009. Druga płyta zatytułowana „The Madman Rambles Again” została wydana w 2011 roku przez prestiżową hiszpańską wytwórnię Fresh Sound New Talent. Wśród artystów, którzy nagrywali dla tej wytwórni, są takie gwiazdy muzyki jazzowej jak Brad Mehldau, Kurt Rosenwinkel czy Esperanza Spalding. Amerykański portal internetowy All About Jazz wymienił „The Madman Rambles Again” wśród najciekawszych albumów jazzowych 2011 roku. Czasopismo „Hi-Fi i Muzyka” przyznało płycie „Wyróżnienie Roku 2011”. Jesienią 2014 roku nakładem amerykańskiej wytwórni Brooklyn Jazz Underground Records ukazał się trzeci album Rafała zatytułowany „Cat’s Dream”. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2015 w kategorii „Album Roku (Jazz)”.
Inbar Elnatan
Młody talent wywodzący się z wielokulturowej sceny muzycznej, Inbar Elnatan toruje swoją drogę dzięki unikalnemu stylowi gry, komponowania, śpiewania i pisania piosenek. Umiejętność gry na wielu instrumentach, jak: kontrabas, gitara, fortepian, ale także bycie wokalistą pozwala mu na szeroką gamę ekspresji w różnych gatunkach: jazz, muzyka klasyczna i kameralna, folk, R&b i wiele innych.
W 2018 roku Inbar zdobył pierwszą nagrodę „Jerusalem Guitar Competition”, rok później zwyciężył w konkursie Yong Ansambels w Tel Awiwie i miał okazję zaprezentować własne kompozycje na „Red Sea Jazz Festival”. Od tego czasu został liderem programu muzycznego w „Maale Shachrut”. Dziś mieszka w Warszawie, podróżuje po Europie i gra w różnych projektach jako „Dima Gorelik Trio”, „Krzysztof Scierański International Edition”, Shachar Elnatan Quartet, Karolina Beimcik trio i Marina Zakharova. Dodatkowo przez lata opanował sztukę nagrywania, produkcji, miksowania i masteringu, a także jest w trakcie wydawania kilku albumów w całości nagranych niezależnie.
Piotr Zabrodzki
Piotr Zabrodzki (ur. 1982 w Warszawie) jest pianistą, kompozytorem, absolwentem Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w obu Amerykach, Azji i Europie. Jest to muzyk bardzo elastyczny i wszechstronny, czego dowodem jest liczba zespołów, w których gra: LXMP, Efekt Moozgu, Trylobit, 60 Minut Projekt, The Kurws, Blast Muzungu, SEMAFOR COMBO.
Współpracował z czołowymi muzykami awangardowymi, takimi jak: Yoshida Tatsuya, Zdzisław Piernik, Kazuhisa Uchihashi, Ove Volquartz, Tabata Mitsuru. Pracował również z zespołami ludowymi, m.in. Kapelą Kwapińskich i Kapelą Niwińskich.
KONCERT Z MIEJSCAMI SIEDZĄCYMI
bilety dostępne w Kasie CK ZAMEK i online
Autorką grafiki jest Ewa Hejnowicz
___________________
W pakiecie OK
Poznań – Po Raz Pierwszy proponujemy dwa bilety w cenie jednego
na dowolny koncert z cyklu Jazzamek w ciągu roku.
Z oferty można skorzystać 1 raz w 2024 r.
Zakup
biletów z oferty OK Poznań – Po Raz Pierwszy jest możliwy tylko
w kasach CK ZAMEK.
___________________
AUDIODESKRYPCJA
#opisujemy
Na zdjęciu widać kobietę stojącą na zewnątrz w delikatnym świetle słonecznym. Jej długie, ciemne włosy opadają na ramiona, a na sobie ma białą, dzianinową kamizelkę z guzikami. Rozproszone światło tworzy subtelną poświatę, zwłaszcza tam, gdzie promienie słońca prześwitują przez jej włosy. W tle widoczny jest lekko rozmyty las z sosnami i górami. Zdjęcie ma spokojny, refleksyjny nastrój, a oświetlenie nadaje mu eteryczny, artystyczny charakter.