Wrzesień w Zamku. Sprawdź program!
- TypPrzestrzeń miasta
- MiejsceCK ZAMEK
- Godzina g. 0
- Data 30.09.2024
Początki bywają naprawdę fascynujące! I chociaż zupełnie naturalne są lekkie drgania wątpliwości, to ostatecznie bardzo często okazuje się, że wejście na nową ścieżkę doprowadziło do wspaniałych odkryć. Pomnóż energię letniego wypoczynku podczas zamkowych wydarzeń – kino, koncerty, spotkania literackie, wystawy – no i jeden z wrześniowych tematów wiodących – otwarcie nowego sezonu w Pracowniach Artystycznych.
Chcę podążyć zamkową ścieżką. Pobieram program:
PROGRAM_DOCXPROGRAM_PDFPROGRAM_RTF
Czas zaplanować swój czas. Nabór do Zamkowych Pracowni Artystycznych
Chcesz spróbować swoich sił w szyciu, przerabianiu, przetwarzaniu materiałów w duchu less waste? Marzy Ci się podszkolenie warsztatu graficznego? Pragniesz wyrazić siebie poprzez teatr? A może usłyszeć swój głos i ułożyć go w melodię? Odpowiedz sobie na pytanie, co gra w Twojej duszy i weź udział w naborze do nowego sezonu PRACOWNI ARTYSTYCZNYCH. Wybór aktywności jest naprawdę imponujący.
Filmowa paleta wrażeń
Zostaw przed drzwiami sali swoją codzienność i pozwól wyobraźni rozgościć się w filmowej rzeczywistości. Okazji do odskoczni w Kinie Pałacowym nie braknie. Znajdziesz u nas wyselekcjonowane premiery, tj. dokument o jednym z najbardziej mrocznych zespołów post-punkowych „The Birthday Party: Bunt w niebie” czy opowieść o niebezpiecznych konsekwencjach manipulowania w zachodzących w nas procesach „Substancja”, jak i stałe cykle filmowe – DKF i Krótką Historię Polskiego Kina.
Sprawdź repertuar:
PATRZĘ W KINO
Muzyka, która bierze na warsztat eksperyment
We wrześniu Zamek zamienia się w OPERĘ. Jednak nie wczytuj się w libretto, a w koncertowy line-up. OPERA to nowy festiwal, który skupia się na eksperymencie. To kilkudniowe święto muzyki transgresyjnej, niekomercyjnej, współczesnej. Szykuj się na 3 dni, 2 sceny, 15 koncertów i setów dj'skich. Wystąpią m.in. Robert Piotrowicz, Demdike Stare, Księżyc, fujilllllllllllta czy Sara Persico.
Stwórz swój obraz Zamku. Zwiedzaj z przewodniczką(-nikiem)
Zapewnimy Ci wszystkie niezbędne narzędzia, żebyś mógł(-a) użyć ich
do stworzenia swojego obrazu Zamku. Uruchom zmysły i chłoń Zamek podczas
sensualnego zwiedzania. Rzuć nowe światło na historyczne przestrzenie
podczas zwiedzania z latarkami. Twórz wspomnienia z bliskimi, spacerując
korytarzami monumentalnej budowli w czasie rodzinnego zwiedzania.
Niech opowieść o Zamku stanie się częścią Twojej własnej historii.
Formy literatury
Wielkie i przełomowe, nieporównywalne ze znanymi już przypadkami, a
jednak czasem bardzo w nich ugruntowane. Takie zjawiska, tematy i co
najważniejsze książki będą krążyły we wrześniu po Zamku. Dorota
Masłowska z „Magiczną raną”
zaprosi czytelników(-czki) do podjęcia nowych, pokoleniowych refleksji.
W którą stronę potoczy się rozmowa? U Anne Applebaum, na spotkaniu
wokół „Koncernu autokracji…”,
demaskowanie dyktatorów będzie głównym kierunkiem dialogu.
Rzeczywistość prozy otoczy poezja, wiersze Joanny Żabnickiej z
najnowszego tomu „Dobre sąsiedztwo” podpowiadają, że to, co międzyludzkie, nigdy nie przestaje być jednostkowe.
To powakacyjny początek literacki w Zamku.
SPOTKANIE FORMY I TREŚCI
Lament w Rezydencjach Artystycznych
WCHODZĘ DO KRĘGUJak dzisiejsza sztuka sytuuje się wobec lamentu? Dlaczego warto oddać mu głos? Nad tymi pytaniami zastanowiła się twórczo zamkowa rezydentka, Klaudia Hartung-Wójciak. Już 13.09 będziesz mieć okazję do wysłuchania jej autorskiego dzieła „all my dead sweethearts”, czyli serii lamentacyjnych utworów performatywnych na skargi, zawodzenia, narzekania, pełne tęsknoty, łkania.
Barbara Cabaj, artystka, która w swojej twórczości sięga głównie po malarstwo, opisując doświadczenia osoby zmagającej się z zaburzeniami o charakterze lękowym, zaprasza do czytelniczego kręgu. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy: j.domzalska@ckzamek.pl.
Wizualne laboratoria. Wystawy w CK ZAMEK
Wizualne soczewki skierują się w stronę rozpracowania wielości światów. Nadal w Galerii Fotografii pf można zapoznać się z pracami Michała Sity, które przyglądają się jednemu z największych widowisk plenerowych „Orzeł i Krzyż”. Wydarzenie odbywa się w Murowanej Goślinie. Indywidualne ścieżki rozpoznawania własnych potencjałów i poszukiwanie właściwych środków ekspresji zostały ujęte w wystawie uczestników i uczestniczek Pracowni Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych. Wernisaż już 3.09. Funkcjonują obok siebie, jednak mają własne klimaty i atmosfery – „Światy równoległe”. Wystawa prac uczestniczek i uczestników zamkowej Pracowni Ceramiki otworzy przed Tobą furtkę do wyobraźni, która podobnie jak równoległe światy, pięknie różnicuje rzeczywistość.
Audiodeskrypcja
Obrazek przedstawia scenę z napisem: WRZESIEŃ 2024 na górze. Napis jest w fioletowym odcieniu i został zapisany stylizowaną czcionką. Na ilustracji znajduje się zamek z dwiema wieżami po bokach i łukowatymi oknami. Budynek jest narysowany w prostym, kreskówkowym stylu, z użyciem głównie fioletowego i czarnego koloru. Przed budynkiem znajduje się grupa ludzi. Kilka osób stoi i rozmawia, podczas gdy inni uczestniczą w aktywnościach artystycznych. Po lewej stronie obrazu mężczyzna stoi przy sztaludze, na której maluje obraz, natomiast po prawej stronie kilka osób, w tym dzieci, pracuje przy dużym panelu, na którym rysują drzewo i kwiaty. Scena przedstawia spokojną, kreatywną atmosferę na świeżym powietrzu.