
Pracowania Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych
Nowy sezon artystyczny 2025/2026
Wybierz się na spotkania organizacyjne, podczas których zapoznasz się z prowadzącą i zobaczysz miejsce zajęć.
Kiedy? 3.09, g.
13-30 i g. 17-19
Gdzie? Sala 248
wiek kandydatów i kandydatek: 18+
prowadząca: Małgorzata
Brzozowska-Nowak
kontakt: m.brzozowska@ckzamek.pl
Rozpoczęcie zajęć: od 17.09
zapisy online dla nowych osób: od 6.09
Kiedy? 6.09, g. 11 i 15
Gdzie? Sala 248
wiek kandydatów i kandydatek: 18+
prowadząca:
Agnieszka Błędowska
kontakt:
a.bledowska@ckzamek.pl
Rozpoczęcie zajęć: od 17.09
rozpoczęcie zajęć od: 20.09
zapisy online dla nowych osób: od 6.09
Prowadzące
Agnieszka Błędowska
Artystka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu, na kierunku grafika. Od kilku lat z powodzeniem prowadzi Pracownię Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych w CK ZAMEK.
Ze szczególnym ukierunkowaniem uczestników i uczestniczek na indywidualne doświadczanie procesu twórczego. Z możliwością wykorzystania różnych technik malarskich i rysunkowych.
Przez wiele lat pracowała jako wykładowczyni i adiuntka w Zielonej Górze, Poznaniu, Głogowie i Szczecinie. Prowadziła zajęcia dydaktyczne w szerokim spektrum sztuk wizualnych. Zdobyła przy tym stopnie naukowe i doświadczenie w edukacji sztuki. Charakterystyczną cechą indywidualnych działań artystycznych, które podejmuje jest intermedialność.
„Wybieram takie narzędzia edycji, za pomocą których najlepiej zrealizuję kolejne zamysły artystyczne. Motywy i wątki prac zwykle przenikają się i odnoszą do siebie. Obecnie, szczególnie interesują mnie gra i zabawa jako struktura możliwych relacji i wynikające z nich prawdopodobne interakcje społeczne. Aktualnie zajmuję się kolażami, zafascynowana ich potencjałem wizualnym”.
Od 2023 roku prowadzi również Warsztaty Gobelinu w CK ZAMEK.
tekst alternatywny
W galerii znajdują się zdjęcia, które przedstawiają proces twórczy uczestników i uczestniczek pracowni oraz same dzieła. Obrazy wykonane ołówkiem lub farbami przedstawiają martwą naturę, ludzkie sylwetki, kompozycje ułożone przez prowadzącego. Wśród dominujących atrybutów są sztalugi, pędzle, przybory kreślarskie. Na jednej z fotografii uwieczniono moment malowania drzewa.